شناخت مزایا و معایب زندگی در طبقه اول

آشنایی با مزایا و معایب زندگی در طبقه اول

مزایا و معایب زندگی در طبقه اول چیست؟ این روزها افراد عاشق زندگی در برج ها هستند. دیگر کمتر کسی را پیدا می کنید که در خانه های حیاط دار ویلایی ساکن باشد. بسیاری از افراد در زمان خرید آپارتمان به شماره طبقه آن توجه ویژه ای دارند. برخی افراد علاقه به زندگی در طبقه اول دارند و برخی دیگر از زندگی در طبقه اول فراری اند. این موضوع نشان می دهد که زندگی در طبقه اول مزایا و معایب خاص خود را دارد. 

If you want to rent Villa in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

بسیاری از افراد در زمان اجاره آپارتمان و یا خرید آپارتمان، گزینه هایی که شامل طبقه اول می شوند را از لیست خود حذف می کنند. این افراد حتی حاضر نیستند در مورد خرید یا اجاره طبقه اول فکر کنند. اما طبقه اول آنقدرها هم که برخی افراد تصور می کنند بد نیست. در این مطلب پیرامون مزایا و معایب زندگی در طبقه اول گفتگو خواهیم کرد. در ادامه با ما همراه باشید.

مزایا و معایب زندگی در طبقه اول چیست؟

قبل از اینکه بخواهیم به طور کلی در مورد مزایا و معایب زندگی در طبقه اول مطالبی را دریابیم، بهتر است به صورت جداگانه و جزئی تر به معایب و مزایا این موضوع بپردازیم. در ادامه به این مورد می پردازیم که مزایا زندگی در طبقه اول چیست؟

 • طبقه اول به آسانسور نیاز ندارد

یکی از مهمترین مزیت هایی که طبقه اول دارا می باشد این است که برای تردد به آپارتمان خود نیاز به استفاده از آسانسور ندارید. بنابراین اگر برق ساختمان قطع بود یا آسانسور درگیر سایر طبقات بود، نیاز به معطل شدن یا طی کردن تعداد زیادی پله ندارید. شما با طی کردن چند پله، سریعا به خانه تان می رسید. این موضوع برای افرادی که از گیر کردن در آسانسور می ترسند یک نقطه قوت تلقی در مورد مزایا و معایب زندگی در طبقه اول به حساب می آید.

 • رفت و آمد برای شما راحت است

با سکونت در طبقه اول می توانید به راحتی به فضای بیرون دسترسی داشته باشید. کافیست از آپارتمان خود خارج شوید و پله ها را به سمت پایین بیایید. در یک چشم به هم زدن بیرون خانه خواهید بود. بسیاری از خانواده هایی که در طبقات بالا ساکن هستند حوصله خارج شدن از خانه را ندارند. به ویژه اگر ساختمان فاقد آسانسور باشد. این در حالی است که ساکنین طبقه اول می توانند به سرعت از خانه خارج شوند و به فضای سبز محوطه دسترسی داشته باشند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

مزایا و معایب زندگی در طبقه اول چیست؟

 • راحت در خانه ورزش کنید

یکی از خوبی های طبقه اول این است که هیچ واحد آپارتمانی زیر طبقه شما وجود ندارد. بنابراین نگرانی از بابت دویدن و ورزش کردن در خانه نخواهید داشت. شما برای ورزش کردن در خانه نیازی به خروج از آپارتمان ندارید. بنابراین در هوای سرد و گرم می توانید با خیال راحت در منزل ورزش کنید بدون اینکه نگران ایجاد مزاحمت برای طبقات دیگر باشید.

این در حالی است که ساکنین طبقات بالا می توانند به واسطه فعالیت و ورزش کردن برای طبقات پایینی ایجاد سر و صدا نمایند. کودکان شما می توانند به راحتی در طبقه اول بازی کنند و با گام های تند قدم بردارند. این مورد نیز در مورد مزایا و معایب زندگی در طبقه اول صدق می کند.

 • قیمت اقتصادی طبقه اول

یکی دیگر از مزایای زندگی کردن در طبقه اول این است که شما می توانید با مبلغ اقتصادی اقدام به خرید یا اجاره طبقه اول نمایید. طبقه اول معمولا تقاضای کمتری دارد. به همین دلیل خریداران یا افرادی که قصد اجاره طبقه اول را دارند می توانند با یک تخفیف خوب طبقه اول را خریداری نمایند یا اجاره کنند. به طور کلی هزینه زندگی در طبقه اول برای شما کمتر خواهد بود.

 • خنک بودن طبقه اول در تابستان

از دیگر مزایای زندگی در طبقه اول این است که به دلیل اختلاف کمی که با سطح زمین دارد، هوای آن در تابستان خنک تر است. بنابراین اگر می خواهید از گرمای آزار دهنده هوا در تابستان در امان باشید، می توانید در طبقه اول ساکن شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

 • بلند بودن سقف طبقه اول

یکی از مهمترین مزایای زندگی در طبقه اول این است که خانه شما بزرگتر از سایر طبقات خواهد بود. این بزرگ بودن نه از بابت متراژ، بلکه از بابت ارتفاع است. سقف طبقه اول بلندتر از سقف سایر طبقه ها می باشد. به همین دلیل طبقه اول دارای فضایی دلبازتر می باشد. بلند بودن سقف در طبقه اول موجب می شود تا خانه بزرگتر و روشن تر به نظر برسد.

 • تردد راحت تر مهمان ها در طبقه اول

بسیاری از مواقع خانواده هایی که مهمانان زیادی دارند بابت سر و صدای ایجاد شده حین تردد مهمان ها مورد اعتراض همسایه ها قرار می گیرند. از خوبی های زندگی در طبقه اول این است که مهمانان شما می توانند بی سر و صدا در پله ها تردد کنند. 

بنابراین نیاز به استفاده چند مرتبه از آسانسور و ایجاد مزاحمت و صدای ناهنجار نیست. این موضوع برای خانواده هایی که حیوان خانگی دارند نیز یک مزیت محسوب می شود. شما می توانید بدون اینکه نیاز به آوردن حیوان خانگی درون آسانسور داشته باشید، حیوان خانگی را از پله ها بیرون ببرید.

با معایب زندگی در طبقه اول آشنا شوید

 • حریم خصوصی طبقه اول کم است

یکی از معایب زندگی در طبقه اول این است که حریم خصوصی کمتری در طبقه اول خواهید داشت. احتمالا اگر پرده های ضخیمی نصب نکنید، فضای داخلی خانه تان از کوچه و خیابان دیده خواهد شد. این موضوع می تواند حریم خصوصی شما را زیر سوال ببرد.

If you want to rent apartment in Shahrak Gharb, You can connect with Tehran Offers.

 • احتمال سرقت در طبقه اول وجود دارد

یکی دیگر از معایبی که زندگی در طبقه اول دارد این است که احتمال بروز سرقت در طبقه اول بیشتر است. سارقان دسترسی راحت تری به طبقه اول دارند. به همین دلیل باید گاردهای آهنی مقاومی در تراس و برای پنجره های خانه تان نصب کنید. چنانچه بالکن و پنجره ها بدون محافظ و گارد باشند احتمال اینکه سارقان به راحتی بتوانند وارد خانه شوند زیاد است.

 • نور طبقه اول کم است

یکی از معایب بزرگ طبقه اول این است که نور این طبقه کم است. ارتفاع طبقه اول از سطح زمین کم است و معمولا سایه سایر ساختمان ها و یا درختان روی طبقه اول می افتد. این موضوع باعث می شود تا طبقه اول از نور طبیعی کمتری برخوردار باشد و نیاز به نور مصنوعی در طبقه اول بیشتر باشد.

انواع مزایا و معایب زندگی در طبقه اول چیست؟

 • آلودگی صوتی طبقه اول زیاد است

طبقه اول بسیار به خیابان نزدیک است. صدای تردد ماشین ها به راحتی وارد خانه شما خواهد شد. بنابراین اگر قصد دارید در طبقه اول ساکن شوید باید بدانید که هر صدا و بویی که در خیابان پخش شود مستقیما وارد خانه شما خواهد شد.

 • نداشتن چشم انداز

طبقه اول به دلیل ارتفاع کمی که دارد فاقد چشم انداز می باشد. این در حالی است که طبقات فوقانی دارای چشم اندازهای زیبایی رو به افق های روبرو هستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به دلار کلیک کنید.

اهمیت شناخت بهتر مزایا و معایب زندگی در طبقه اول

زندگی در طبقه اول برای برخی افراد خوب است و برای برخی افراد چندان خوشایند نیست. به همین دلیل باید قبل از ساکن شدن در طبقه اول حتما مزایا و معایب زندگی در طبقه اول را بررسی کنید. زندگی در طبقه اول می تواند برای برخی خانواده ها سرشار از آرامش باشد و برای برخی دیگر باعث سلب آسایش و آرامش شود. بنابراین این شما هستید که بعد از بررسی مزایا و معایب زندگی در طبقه اول تصمیم می گیرید در طبقه اول ساکن شوید یا خیر.

Join The Discussion

eight − 7 =

Compare listings

Compare