مزایا زندگی در طبقه آخر ساختمان چیست؟

مزایا زندگی در طبقه آخر ساختمان

وقتی نوبت به خرید آپارتمان می رسد، اغلب افراد این سوال را می پرسند که کدام طبقه خانه بخریم؟ طبقه اول؟ طبقه وسط؟ طبقه آخر؟ در بین تمام افرادی که این سوال را مطرح می کنند، تعداد افرادی که مایل به خرید طبقه آخر ساختمان هستند بیشتر است. در این مقاله به مزایا زندگی در طبقه آخر ساختمان می پردازیم.

آشنایی با مزایا زندگی در طبقه آخر ساختمان

ساکن شدن در طبقه آخر طرفداران بیشتری دارد. فرقی ندارد که قصد خرید دارید یا اجاره. در هر صورت تعداد بیشتری از افراد مایل به سکونت در طبقه آخر هستند. اما دلیل این موضوع چیست؟ راز محبوبیت طبقه آخر ساختمان چیست؟ اگر می خواهید مزایا زندگی در طبقه آخر ساختمان را بدانید با ما همراه شوید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

چشم انداز زیبا در طبقه آخر

دنبال یک چشم انداز ابدی هستید؟ در طبقه آخر ساختمان ساکن شوید. چشم اندازی که از پنجره های طبقه آخر ساختمان دیده می شود فوق العاده زیباست. هر چه شما از سطح زمین دور می شوید، چشم اندازی که پیش روی شماست گسترده تر می شود. در طبقه آخر ساختمان شما چشم اندازی وسیع در افق های دوردست مشاهده می کنید که تصویری رویایی را رقم می زند.

حتی تصویر طلوع و غروب خورشید نیز در آخرین طبقه از ساختمان زیباتر است. شما در آخرین طبقه ساختمان دید بهتری نسبت به افق های دوردست دارید و از زیبایی مناظر لذت بیشتری می برید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

همسایه طبقه بالایی ندارید

آیا از اینکه کودکان طبقه بالایی تان دائما بالای سر شما بدوند کلافه می شوید؟ آیا از صدای راه رفتن همسایه طبقه بالایی تان اذیت می شوید؟ آیا تحمل شنیدن صدای جشن و پایکوبی در طبقه بالا را ندارید؟ چاره اش ساده است؛ در آخرین طبقه ساختمان ساکن شوید. در آخرین طبقه از سر و صدای طبقه بالایی خبری نیست! چون اصلا طبقه بالایی وجود ندارد. شما از اینکه همسایه طبقه بالایی ندارید احساس آرامش بیشتری خواهید داشت. به ویژه اگر جزو آن دسته از افرادی هستید که به سر و صدای زیاد حساس هستید.

آخرین طبقه ساختمان گرم تر است

از دیگر مزایای آخرین طبقه ساختمان می توان به گرمای بیشتر آن اشاره کرد. آخرین طبقه از ساختمان معمولا گرم تر از سایر طبقات می باشد چرا که در ارتفاع بیشتری قرار دارد. هر چه ارتفاع از سطح زمین بیشتر شود، هوا گرمتر می شود. بنابراین در فصل هایی مانند پاییز و زمستان خانه شما گرم تر از سایر واحدهای ساختمان خواهد بود. این موضوع می تواند به نوعی باعث صرفه جویی در مصرف انرژی شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

زندگی خصوصی تر در آخرین طبقه ساختمان

اگر از بابت اینکه همسایه ها دائما از راه پله های مقابل خانه شما عبور کنند اذیت می شوید، بهتر است در آخرین طبقه از ساختمان ساکن شوید. در آخرین طبقه از ساختمان کمترین میزان رفت و آمد صورت می گیرد. در واقع فقط افرادی از این طبقه عبور می کنند که قصد رفتن به پشت بام را داشته باشند. به طور کلی فقط شما و همسایه روبرویی تان هستید که از راه پله های این طبقه عبور می کنید. بسیاری از مواقع ساکنان یک ساختمان تا دیر وقت مهمان دارند و با عبور از راه پله ها سر و صدا ایجاد می کنند. این معضل برای ساکنان طبقه آخر به هیچ عنوان رخ نمی دهد چرا که افراد برای خارج شدن از ساختمان اساسا از مقابل خانه شما عبور نمی کنند. 

محال است دست دزد به آپارتمان شما برسد

اگر فوبیای این را دارید که دزد به خانه شما حمله کند، در آخرین طبقه از ساختمان این فوبیا را فراموش خواهید کرد. چرا که امنیت آخرین طبقه از ساختمان بیشتر از سایر طبقات می باشد. طبقات پایین معمولا بیشتر در معرض سرقت دزد هستند. سارقان هیچ گاه چنین ریسک بزرگی را انجام نمی دهند که به آخرین طبقه ساختمان دستبرد بزنند. چرا که راه خروج از این طبقه دشوار است و باید طبقات زیادی را طی کنند تا اشیای دزدی را از ساختمان خارج کنند.

به همین دلیل آخرین طبقه از ساختمان تقریبا محال است که مورد سرقت قرار گیرد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

خداحافظ آلودگی صوتی

یکی از مهمترین مزایای زندگی در طبقه آخر ساختمان این است که شما از خیابان دور هستید. بنابراین سر و صدای ماشین ها و آلودگی های صوتی به خانه شما راه پیدا نمی کند. شما از صدای مزاحم و آزاردهنده پمپ آب و تاسیسات در امان هستید و سکوت و آرامش بیشتری را تجربه می کنید. رفت و آمد ماشین ها در خیابان به ویژه در ساعات نیمه شب می تواند خواب آدم را بر هم بزند. این در حالی است که شما در طبقه بالا کمترین صدای آزاردهنده را می شنوید و آرامش بیشتری دارید. به طور کلی سکوتی که در طبقات بالای ساختمان حاکم است، محبوبیت این طبقات را افزون کرده است.

بیشترین روشنایی در طبقه آخر ساختمان

یکی از مزایای فوق العاده آخرین طبقه ساختمان این است که در این طبقه بیشترین میزان از روشنایی وجود دارد. نبود درختان و ساختمان های دیگر موجب می شود که نور خورشید به راحتی مسیر خود را به سمت خانه شما باز کند. بنابراین اگر عاشق نور و روشنایی طبیعی هستید، سکونت در آخرین طبقه از ساختمان باید برای شما جذاب باشد.

از شر حشرات در امان هستید

اگر نگران وارد شدن حشرات به خانه تان هستید و می خواهید از شر آن ها در امان باشید بهتر است در طبقات بالایی ساختمان ساکن شوید. در بالاترین طبقه از ساختمان تقریبا اثری از حشرات موذی نیست. در این طبقه شما از شر پشه ها و حشرات موذی در امان هستید چرا که حشرات قادر به اوج گرفتن تا این ارتفاع نیستند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به دلار کلیک کنید.

نتیجه گیری

زندگی  در آخرین طبقه از ساختمان مزایای زیادی دارد. در این طبقه شما زیباترین چشم انداز را پیش روی خود دارید و آرامش لذت بخشی را تجربه می کنید. در آخرین طبقه از ساختمان خبری از همسایه طبقه بالایی نیست و کمترین میزان تردد در راه پله ها انجام می شود. بنابراین اگر عاشق آرامش و سکوت هستید و میخواهید بیشترین حریم خصوصی را داشته باشید، سکونت در آخرین طبقه از ساختمان بهترین گزینه است. علاوه بر همه این موارد، آخرین طبقه از ساختمان دارای ارزش مادی بیشتری می باشد. بنابراین در زمان فروش خانه تان می توانید سود بیشتری کسب کنید.

Join The Discussion

2 + 14 =

Compare listings

Compare