ساخت گلخانه خانگی در بالکن خانه

ساخت گلخانه خانگی در بالکن

احتمالا نام روف گاردن را زیاد شنیده اید. اگر با روف گاردن آشنایی دارید پس احتمالا می توانید تصور کنید که ساخت گلخانه در بالکن خانه چه منظره ای را رقم می زند. با ساخت گلخانه در بالکن می توانید ورژن کوچکی از یک روف گاردن یا تراس گاردن را در بالکن خانه تان داشته باشید. با ساخت گلخانه در بالکن خانه شما پر از گل های رنگارنگ و معطر خواهد بود و به هر طرف که نگاه می کنید گیاهان شاداب و سبز خواهید دید.

 ساخت گلخانه در بالکن برای صرف صبحانه و عصرانه در چنین فضایی آن هم در حین تماشای غروب یا طلوع خورشید در افق حقیقتا دل انگیز است. در ادامه با ما همراه باشید تا در مورد ساخت گلخانه در بالکن به گفتگو بپردازیم.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

استفاده از فلاور باکس در بالکن

اولین قدم برای ساخت گلخانه در بالکن استفاده از فلاور باکس های کوچک می باشد. شما می توانید چند فلاورباکس را در گوشه های بالکن بچینید و یا آن ها را درون قفسه هایی قرار دهید که از قبل روی دیوار تعبیه کرده اید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

درون فلاور باکس می توان انواع و اقسام گل های رنگارنگ را کاشت. فراموش نکنید که اصلی ترین عنصر تشکیل دهنده ساخت گلخانه در بالکن، گل ها و گیاهان معطر و شاداب هستند. بنابراین باید آن ها را به هر نحوی که شده به محیط بالکن بیاورید. استفاده از فلاورباکس گزینه مطلوبی به نظر می رسد.

در بالکن خانه تان گرین وال نصب کنید

اقدام دیگری که می توانید برای طراحی ساخت گلخانه در بالکن انجام دهید، نصب گرین وال است. گرین وال دیواری پوشیده از شاخ و برگ گیاهان می باشد که نمایی سبز و چشم نواز به بالکن می بخشد. روی این دیوار سبز می توانید انواع گیاهان و گل های رونده را پرورش دهید. شما می توانید اقدام به خرید گرین وال آماده از بازار نمایید و فقط آن را روی دیوار نصب کنید.

این گرین وال های آماده دارای گلدان و قفسه می باشند. بنابراین می توانید شاخه گیاهان را به سادگی از آن آویزان کنید و گل های معطر را درون گلدان های کوچک گرین وال بکارید.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

تعبیه میز و صندلی در صورت وجود فضای کافی در بالکن

اگر بالکن خانه تان فضای بزرگی دارد می توانید  برای ساخت گلخانه در بالکن اقدام به تعبیه میز و صندلی در بالکن نمایید. استفاده از میز و صندلی های چوبی یا حصیری می تواند گزینه خوبی باشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند عصرهای پاییزی یا بهاری را در بالکن خانه شان استراحت کنند و از چشم اندازهای روبرو لذت ببرند. به همین دلیل ساخت گلخانه در بالکن برای فضای بالکن شما پیشنهادمیشود.

 شما می توانید خلاقانه برای ساخت گلخانه در بالکن ایده پردازی کنیدو با قرار دادن میز و صندلی در گلخانه کوچک تان در بالکن، فضایی رویایی و دوستانه خلق کنید و از این مکان برای صرف صبحانه، دورهمی های دوستانه، صرف عصرانه و تماشای مناظر و مطالعه استفاده کنید.

طراحی سایبان برای بالکن

اگر نور خورشید به طور مستقیم و مدام به بالکن خانه تان می تابد می توانید اقدام به طراحی سایبان نمایید. شما می توانید با نصب سایبان در بالکن خانه تان، گیاهان را از تابش مستقیم نور آفتاب و خشک شدن و زرد شدن در امان نگاه دارید. از طرفی می توانید محیطی خنک و دلنشین را برای استراحت خود ایجاد کنید.

طراحی کف بالکن

برای اینکه یک گلخانه رویایی در بالکن خانه تان داشته باشید باید فکری برای کف بالکن داشته باشید. کف بالکن را می توانید با استفاده از تایل های چوبی پازلی و یا چمن مصنوعی پوشش دهید. استفاده از سنگریزه و ماسه نیز می تواند جلوه طبیعی تری به بالکن بدهد.

شما می توانید کف بالکن را به صورت ترکیبی طراحی کنید. به عنوان مثال می توانید بخش هایی از کف بالکن را با کفپوش چوبی پوشش دهید و بخش های دیگر را از سنگریزه و چمن مصنوعی استفاده کنید.

تعبیه گلدان های بزرگ برای کاشت میوه

اگر قصد دارید در بالکن کوچک خانه تان میوه پرورش دهید لازم است  برای ساخت گلخانه در بالکن تعدادی گلدان بزرگ مخصوص پرورش میوه در بالکن قرار دهید. شما می توانید گیاهانی مانند ریحان، نعناع، فلفل، شوید، گشنیز و رزماری را در این گلدان ها پرورش دهید. برخی افراد نیز تمایل به پرورش میوه هایی مانند توت فرنگی دارند. بنابراین مکانی را برای تعبیه گلدان های بزرگ آماده کنید.

آویزان کردن گلدان در بالکن

اقدام دیگری که می توانید برای زیباسازی ساخت گلخانه در بالکن انجام دهید، آویزان کردن گلدان از سقف می باشد. شما می توانید انواع گیاهان مختلف را در این گلدان ها بکارید. ترجیحا بهتر است گیاهانی را در گلدان ها بکارید که دارای شاخ و برگ های انبوه و آویز باشند تا حجم سبزی بیشتری به بالکن بدهید.

نورپردازی گلخانه در بالکن

برای اینکه نور گلخانه کوچک تان را در بالکن تامین کنید لازم است که از تعدادی منابع روشنایی استفاده کنید. استفاده از لامپ های دیواری، فانوس و چراغ های ال ای دی و ریسه های روشنایی می تواند ایده خوبی باشد. شما می توانید نور بالکن را به هر طریقی تامین کنید. با این حال دقت داشته باشید که نور بالکن باید به اندازه باشد. در واقع این نور نباید به اندازه ای باشد که چشم ها را اذیت کند. یک نور ملایم و شاعرانه برای بالکن شما کافیست.

رنگ آمیزی دیوارهای بالکن

اقدام دیگری که می توانید برای زیباتر شدن بالکن خانه تان انجام دهید رنگ آمیزی دیوارها است. شما می توانید دیوارها را به رنگ مورد علاقه تان درآورید. استفاده از رنگ سبز و رنگ هایی که هارمونی زیبایی با سبز دارند می تواند انتخاب خوبی باشد. 

در طی چند سال اخیر انسان ها به میزان زیادی از طبیعت دور شده اند. زندگی در آپارتمان ها و برج ها باعث شده تا انسان ها دیگر نتوانند در محیطی سرسبز و شاداب زندگی کنند. با این حال هنوز هم می تواند با ایده های جذاب، محیطی دلنشین در خانه ایجاد کرد.برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

طراحی گلخانه در بالکن خانه می تواند یکی از ایده های بسیار خوبی باشد که فواید زیادی در پی دارد. شما می توانید با طراحی تراس گاردن یک محیط آرامش بخش و زیبا در خانه تان داشته باشید. از طرفی می توانید محصولات دلخواه تان اعم از سبزیجات و میوه ها را در بالکن خانه تان پرورش دهید.

Join The Discussion

seven − 4 =

Compare listings

Compare