شرایط نگهداری حیوانات خانگی در هر ساختمان چگونه است؟

شراط نگهداری حیوانات خانگی در هر ساختمان

این روزها عده زیادی از افراد به حیوانات خانگی علاقه مند شده اند. بسیاری از افراد برای پر کردن تنهایی سراغ حیوانات خانگی می روند و برخی دیگر به دلیل علاقه ای که به این موجودات دوست داشتنی دارند آنها را انتخاب می کنند. طبیعت حیوانات خانگی به گونه ای است که نگهداری از آن ها در یک فضای بسته کمی دشوار است. این حیوانات علاقه زیادی به بازی دارند و دائما در حال فعالیت هستند. به همین جهت به دانستن شرایط نگهداری حیوانات خانگی در هر ساختمان نیاز داریم.

شرایط نگهداری حیوانات خانگی در هر ساختمان

نکته ای که در مورد این حیوانات دوست داشتنی وجود دارد این است که آن ها سر و صدای زیادی دارند. به عنوان مثال سگ های صدای پارس کردن شان بسیار بلند است. به همین دلیل افرادی که در یک ساختمان ساکن هستند ممکن است بابت این سر و صدا اذیت شوند. با این حال آیا می توان حیوانات خانگی را در ساختمان نگهداری کرد یا خیر؟ در ادامه با ما همراه باشید تا شرایط نگهداری از حیوانات خانگی در ساختمان را بررسی کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

نگهداری از حیوان خانگی در واحد اختصاصی جرم نیست

 بله؛ درست است. نگهداری از حیوان خانگی در ساختمان و واحد اختصاصی خودتان جرم نیست. بنابراین اگر بخواهید در واحد شخصی تان از حیوان خانگی نگهداری کنید اساسا مرتکب هیچ گونه خلافی نشده اید. اما اگر همسایگان شما بتوانند اثبات کنند که نگهداری از حیوان خانگی توسط شما باعث سلب آسایش آن ها شده است و یا باعث شیوع بیماری شده است، شما ملزم به خارج کردن حیوان از ساختمان خواهید بود. در غیر این صورت همسایه ها می توانند از شما شکایت کنند.

بسیاری از مواقع افرادی که از حیوانات خانگی در ساختمان نگهداری می کنند، اهمیتی به بهداشت عمومی نمی دهند. بسیار مهم است که همزمان با نگهداری از حیوان خانگی، بهداشت عمومی ساختمان را رعایت کنید. از طرفی باید جلوی ایجاد سر و صدای غیر متعارف را بگیرید. اگر حیوان خانگی شما تمام شب را پارس می کند و یا در طی روز سر و صدای زیادی از خود تولید می کند، به نحوی که آسایش و آرامش همسایه ها بر هم می خورد، مجبور به بیرون بردن حیوانات از ساختمان خواهید بود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

آیا امکان نگهداری از حیوانات خانگی در مشاعات وجود دارد؟

برخی افراد به جای اینکه در آپارتمان خود از حیوانات خانگی نگهداری کنند، در مشاعات مانند پارکینگ و حیاط و پاسیو از آن ها نگهداری می کنند. درست است که همه همسایه ها حق استفاده از مشاعات را دارند اما این استفاده زمانی قانونی است که همه همسایه ها در این باره راضی باشند. به عنوان مثال اگر تمام همسایه ها در مورد اینکه شما سگ تان را در حیاط آزاد و رها گذاشته اید شکایتی ندارند، بنابراین می توانید از مشاعات برای نگهداری حیوانات خانگی استفاده کنید.

حتی اگر یکی از همسایه ها در این باره ناراضی باشد شما حق استفاده از مشاعات را برای نگهداری از حیوانات خانگی تان ندارید. بنابراین اگر می خواهید از مشاعات برای نگهداری حیوان خانگی تان استفاده کنید باید در این باره با تمام همسایه ها صحبت کنید و رضایت آن ها را جلب کنید در غیر اینصورت همسایه ها حق شکایت از شما را دارند. 

نگهداری از حیوانات خانگی در خانه شخصی

اگر در خانه شخصی خودتان ساکن هستید و منزل تان از نوع منزل مسکونی مستقل است، شما می توانید بدون هیچ نگرانی از حیوانات خانگی در منزل نگهداری کنید. اغلب نارضایتی ها از بابت نگهداری حیوانات خانگی در ساختمان های آپارتمانی رخ می دهد. این در حالی است که شما می توانید در منزل مسکونی و مستقل خود از هر حیوان خانگی نگهداری کنید چرا که همسایه ای ندارید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

حیوانات خانگی اسباب بازی نیستند!

برخی افراد برای اینکه بتوانند از حیوانات خانگی در آپارتمان خود نگهداری کنند با این حیوانات مانند اسباب بازی یا یک شیء برخورد می کنند. به عنوان مثال ممکن است برای اینکه صدای سگ شما وارد آپارتمان های دیگر نشود و همسایه ها از وجود سگ در خانه شما با خبر نشوند، سگ را درون یک جعبه حبس کنید. این کار اساسا غیر انسانی و غیر اخلاقی است. بنابراین هرگز نباید به قیمت نگهداری حیوان خانگی در منزل، با حیوان خانگی تان مانند عروسک و یا اسباب بازی برخورد کنید.

با صاحبخانه تان در مورد نگهداری از حیوان خانگی صحبت کنید

برخی حیوانات خانگی مانند پرنده ها و یا گربه صدای زیادی تولید نمی کنند. معمولا سگ ها صدای زیادی دارند و دائما پارس می کنند. این در حالی است که گربه ها صدای زیادی ندارند و معمولا فعالیت کمتری نسبت به سگ ها دارند. این موضوع ممکن است باعث شود که شما فکر کنید حق نگهداری از گربه یا حیوانات بی صدا را در خانه دارید. در حالی که هر صاحبخانه ای دارای قوانین خاص خود می باشد. 

به عنوان مثال اگر یکی از قوانین اجاره خانه توسط صاحبخانه شما این باشد که شما حیوان خانگی نداشته باشید، به هیچ عنوان نباید از حیوانات خانگی در آپارتمان نگهداری کنید. حتی اگر آن حیوان خانگی یک پرنده یا سنجاب باشد. بنابراین حتی در صورت رضایت همسایه ها اگر صاحبخانه شما از اینکه در خانه ای که متعلق به اوست از حیوان خانگی نگهداری کنید ناراضی باشد نباید این کار را انجام دهید. در صورت سرپیچی از قوانین، صاحبخانه این حق را دارد که قرارداد را فسخ کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

اهمیت به نظافت حیوانات خانگی

برخی مواقع ممکن است همسایه های شما از اینکه قرار است از حیوان خانگی در منزل تان نگهداری کنید ناراضی نباشند اما برای این موضوع شرط داشته باشند. به عنوان مثال ممکن است همسایه ها به این شرط رضایت دهند که شما نظافت و بهداشت عمومی ساختمان را رعایت کنید. به هیچ عنوان نباید هیچ گونه اثری از آلودگی حیوان خانگی شما در هیچ کجای ساختمان دیده شود.

نتیجه گیری

این روزها عده زیادی از افراد از حیوان خانگی نگهداری می کنند و همسایه ها در یک ساختمان نیز درک بهتری از این موضوع دارند. افراد مانند گذشته در این باره دیدگاه بدی ندارند و درک می کنند که عده ای به دلیل علاقه شان از حیوانات خانگی نگهداری کنند. اما نگهداری از حیوان خانگی در آپارتمان شرط دارد. با این شرط که بهداشت ساختمان حفظ شود و آرامش همسایه ها بر هم نخورد. در صورت رعایت این شرط ها شما می توانید از حیوان خانگی نگهداری کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به دلار کلیک کنید.

Join The Discussion

ten + 18 =

Compare listings

Compare
Search
Price Range From To