معرفی روش های راحت برای اسباب کشی

روش های راحت برای اسباب کشی چیست؟ اغلب ما حساسیت ویژه ای روی اسباب و لوازم خانه داریم. این حساسیت معمولا در زمان اسباب کشی بیش از سایر مواقع خود را نشان می دهد. بارها و بارها شاهد خراب شدن و آسیب دیدگی لوازم خانه در زمان اسباب کشی بوده ایم. 

مبلمانی که زخمی شده اند، فرش هایی که پاره شده اند، ظروفی که شکسته اند و لوازمی که گم شده اند. این ها همه حاصل یک جابجایی نادرست و غیر استاندارد است. اگر می خواهید در زمان اسباب کشی متحمل کمترین دردسر شوید و این فرآیند را به راحتی را انجام دهید، به نکاتی که این در مقاله در مورد روش های راحت برای اسباب کشی گفته می شود خوب دقت کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

انواع روش های راحت برای اسباب کشی چیست؟

وظایف را بین اعضای خانواده تقسیم کنید

یکی از روش های راحت برای اسباب کشی آسان و راحت این است که تمامی وظایف را بین اعضای خانواده تقسیم کنید. به عنوان مثال یک نفر باید کاملا مسئول بسته بندی لوازم شود. فرد دیگری باید مسئول چسب زدن جعبه ها شود. فرد دیگر بسته ها را از پله ها پایین بیاورد و فرد دیگر آن ها را درون کامیون قرار دهد. این کار باعث می شود تا هر فرد به طور تخصصی مسئول یک عملیات خاص شود و تمرکز خود را روی یک اقدام ویژه بگذارد. در نتیجه اسباب کشی راحت تر خواهد بود.

انواع روش های راحت برای اسباب کشی چیست؟

با وسایل اضافی خداحافظی کنید

سعی کنید از لوازم اضافی دل بکنید. بسیاری از ما عادت داریم لوازم بلا استفاده را سال ها درون کمدها نگهداری کنیم. به دنبال خود کشاندن لوازم اضافی فقط انرژی شما را هدر خواهد داد. وسایلی که می دانید هیچ نیازی به آن ها ندارید را دور بیندازید یا در صورت سالم بودن، آن ها را به افرادی که نیازمند هستند اهدا کنید. مطمئن باشید که با این اقدام بخش زیادی از استرس اسباب کشی کم خواهد شد و این روند با راحتی و سرعت بیشتری انجام می شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به دلار کلیک کنید.

برخی وسایل را به فروش بگذارید

ممکن است برخی از وسایل خانه را نیاز نداشته باشید اما این وسایل، جزو وسایل ارزشمند باشند. در واقع شما نمی خواهید این وسایل را دور بیندازید چرا که ارزش بالایی دارند. بهترین اقدام این است که این وسایل را به سمساری ها بفروشید. این اقدام موجب می شود تا هم از شر وسایل اضافی راحت شوید و هم بخشی از هزینه های اسباب کشی را تامین کنید.

ظروف شکستنی را در کاغذ یا پارچه بپیچید

حس بدی دارد که بعد از بازکردن بسته بندی های ظروف با ظروف شکسته و خرد شده در حین اسباب کشی مواجه شوید. برای اینکه متحمل چنین دردسر بزرگی نشوید توصیه می کنیم که حتما ظروف شکستنی را داخل کاغذ باطله یا پارچه بپیچید. شما می توانید از پلاستیک های حباب دار نیز استفاده کنید. بی اهمیت بودن نسبت به سلامت ظروف شکستنی می تواند خسارت سنگینی به شما وارد کند بنابراین در این باره دقیق عمل کنید.

خانه جدید را قبل از نقل مکان تمیز کنید

اگر می خواهید اسباب کشی راحتی داشته باشید حتما قبل از اینکه در خانه جدیدتان ساکن شوید، آن را تمیز کنید این موضوع یکی از روش های راحت برای اسباب کشی به حساب می آید. مطمئنا تمیزکردن خانه ای که پر از بسته بندی و جعبه های مختلف است کار راحتی نیست. بنابراین قبل از اینکه اسباب تان را به منزل جدید ببرید، خانه نو را تمیز کنید. توصیه می کنیم که سرویس بهداشتی و حمام را خوب تمیز کنید. چرا که بعد از یک اسباب کشی طولانی قطعا نیاز به دوش گرفتن خواهید داشت.

از اتصالات لوازم الکترونیکی عکس بگیرید

یکی از مهمترین کارها و روش های راحت برای اسباب کشی این است که قبل از هر چیز از نحوه اتصال لوازم الکترونیکی تان عکس بگیرید. بسیاری از مواقع بعد از جدا کردن چندین و چند کابل و سیم دیگر نمیتوانید آنها را مانند روز اول اتصال دهید.

دراین شرایط ممکن است گیج شوید و نتوانید اتصالات را به درستی اجرا کنید. بنابراین قبل از اینکه اتصالات را از لوازم الکترونیکی جدا کنید از آنها یک عکس بگیرید تا بعد از نقل مکان به خانه جدید بتوانید در سریعترین زمان ممکن اتصالات مربوط  به لوازم الکترونیکی را انجام دهید. 

از افراد حرفه ای برای اسباب کشی کمک بگیرید

مجموعه های زیادی خدمات تخصصی در حوزه اسباب کشی ارائه می دهند. این مجموعه ها شما را برای اسباب کشی یاری می کنند. در واقع صفر تا صد اسباب کشی به عهده این مجموعه ها خواهد بود. یکی از نکات خوب کمک گرفتن از این شرکت ها در این است که آنها تمام لوازم خانه شما را بیمه می کنند. 

بنابراین اگر کوچکترین خسارتی برای لوازم ایجاد شود آن ها موظف به پرداخت خسارت خواهند بود. اگر می خواهید از این شرکت ها کمک بگیرید حتما دقت داشته باشید که باید چند هفته قبل از اسباب کشی، روز اسباب کشی را رزرو کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

 روش های راحت برای اسباب کشی؛ کد گذاری رنگ ها

یکی از روش های راحت برای اسباب کشی استفاده از سیستم کدگذاری رنگ است. با استفاده از این سیستم دیگر در مورد این موضوع که کدام جعبه به کدام اتاق تعلق دارد گیج نخواهید شد. شما با استفاده از یک رنگ خاص باید تمام جعبه هایی که مربوط به یک اتاق می شود را رنگ کنید. کافیست یک نقطه رنگی روی هر جعبه بگذارید و هر رنگ را به یک اتاق اختصاص دهید.

If you want to rent building in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

مراقبت از بچه ها و حیوانات خانگی

حیوانات خانگی در روز اسباب کشی می توانند کمی دردسرساز شوند. این موضوع در مورد کودکان نیز صادق است. حضور کودکان و حیوانات خانگی در روز اسباب کشی می تواند باعث کند شدن سرعت عمل شما شود. آن ها دائما در محیط پیرامون چرخ می زنند و ممکن است تمرکز شما را از بین ببرند. به همین دلیل توصیه می شود که برای داشتن یک اسباب کشی راحت از یک فرد مورد اعتماد برای نگهداری از بچه ها و حیوانات خانگی کمک بگیرید.

انواع روش های راحت برای اسباب کشی

آشنایی بیشتر با روش های راحت برای اسباب کشی

اغلب افراد از اسباب کشی خوششان نمی آید. البته حق دارند چرا که پروسه اسباب کشی بسیار وقت گیر است و انرژی زیادی از افراد می گیرد. به همین دلیل بیشتر افراد به دنبال راه های راحت برای اسباب کشی هستند. نکات مهمی در این مقاله در مورد روش های راحت برای اسباب کشی مطرح شد که می توانند به شما در جابجایی راحت کمک کنند. 

If you want to rent office in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

بسته بندی استاندارد وسیله ها، انجام نظافت خانه جدید قبل از نقل مکان، خالی کردن یخچال، ضد عفونی کردن خانه جدید و عذرخواهی از همسایه ها بابت سر و صدای ایجاد شده همگی نکاتی هستند که در طی اسباب کشی به کارتان خواهد آمد.

Join The Discussion

2 × 4 =

Compare listings

Compare