طراحی خانه با سرامیک بهتر است یا پارکت؟

طراحی خانه با سرامیک یا پارکت

کفپوش های خانه حکم اعتبار و آبروی خانه تان را دارند. اگر کفپوش زیبایی برای خانه تان انتخاب کنید، جلوه زیبایی به دکوراسیون داخلی خانه تان خواهید بخشید و اگر کفپوش انتخابی تان بی کیفیت باشد و یا زیبایی کافی را نداشته باشد، تاثیر منفی و مخربی روی چشم انداز خانه تان خواهد گذاشت. اما تمام داستان در زیبایی و ظاهر کفپوش خلاصه نمی شود. شما باید موارد مهم دیگری را نیز در خرید کفپوش در نظر داشته باشید.  در این مقاله قصد داریم به موضوع طراحی خانه با سرامیک یا پارکت بپردازیم.

طراحی خانه با سرامیک یا پارکت

به عنوان مثال میزان مقاومت و دوام کفپوش در برابر ضربه، نفوذ ناپذیر بودن کفپوش در برابر رطوبت، سهولت نظافت کفپوش، صدای کفپوش زمانی که روی آن راه می روید و مقاومت کفپوش در برابر سرما و گرما همگی از پارامترهای مهم دیگری است که باید در نظر داشته باشید. به همین دلیل بسیاری از افراد در زمان انتخاب کفپوش بین دو گزینه سرامیک و پارکت دچار تردید می شوند. کدام یک بهتر است؟ اگر می خواهید بدانید که طراحی خانه با کفپوش سرامیک بهتر است یا پارکت با ما در این مطلب همراه باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

سهولت نصب پارکت بیشتر است

در طراحی خانه با سرامیک یا پارکت یکی از تفاوت های کلیدی آنها در شیوه نصبشان می باشد. شیوه نصب پارکت در مقایسه با سرامیک راحت تر است. برای نصب پارکت به مدت زمان کمتری نیاز می باشد. برای اجرای کفپوش پارکت کافیست یک لایه عایق روی سطح زمین اجرا شود و بعد قطعات پارکت به صورت نر و ماده در هم قفل شوند. این در حالی است که نصب سرامیک به این راحتی نیست و باید زمان بیشتری برای نصب آن صرف شود. به طور کلی زحمت نصب سرامیک بیش از پارکت می باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

کفپوش پارکت عایق صدا و حرارت است

یکی از تفاوت های دیگر کفپوش پارکت و سرامیک در این است که کفپوش پارکت یک عایق عالی صدا و حرارت می باشد. با نصب پارکت در خانه تان آرامش بیشتری را تجربه می کنید. راه رفتن شما روی پارکت صدای مزاحم تولید نمی کند. حتی اگر کفش به پا داشته باشید نیز با قدم برداشتن شما روی پارکت، صدای مزاحم ایجاد نمی شود. سطح پارکت به دلیل عایق بودن معمولا گرم است و این موضوع شما را در روزهای سرد سال اذیت نخواهد کرد. محیط خانه شما به واسطه نصب پارکت، محیط گرم تر و راحت تری خواهد بود. 

نظافت سرامیک راحت تر است

اگر بخواهیم در مورد شیوه نظافت پارکت و سرامیک قضاوت کنیم، باید بگوییم که نظافت سرامیک معمولا راحت تر از نظافت پارکت می باشد. کفپوش پارکت به مراقبت های بیشتری نسبت به سرامیک نیاز دارد. شما نمی توانید از هر نوع شوینده ای برای نظافت پارکت استفاده کنید. در حالی که سرامیک مقاومت بیشتری در برابر شوینده ها دارد و به سادگی پارکت دچار تغییر رنگ نمی شود. احتمال اینکه غبار، آلودگی و خاک در لای شیارها و درزهای پارکت گیر کند بسیار زیاد است. در این شرایط تمیز کردن پارکت ها کار ساده ای نیست. از طرفی شما باید سطح پارکت ها را واکس بزنید. واکس زدن پارکت باعث بالا رفتن مقاومت آن در برابر آلودگی می شود.

پارکت امنیت بیشتری در خانه ایجاد می کند

اگر در خانه تان از کودک خردسال و یا سالمندان نگهداری می کنید و ایمنی خانه برای شما بسیار مهم است، بهتر است که سراغ کفپوش پارکت بروید. کفپوش پارکت در برابر سرامیک امنیت بیشتری در خانه ایجاد می کند. سرامیک ها معمولا لغزنده هستند و احتمال اینکه روی سطح آن ها سر بخورید زیاد است. این در حالی است که سطح پارکت یک سطح مات می باشد و احتمال زمین خوردن شما روی آن تقریبا نزدیک به صفر می باشد.

سرامیک مقاومت بیشتری در برابر رطوبت دارد

افرادی که کف خانه شان را با استفاده از کفپوش های پارکت پوشش می دهد باید مراقبت بیشتری از آن در برابر رطوبت به عمل آورند. بسیار مهم است که از کفپوش پارکت در برابر رطوبت محافظت نمایید. نفوذ رطوبت و آب به کفپوش پارکت باعث ایجاد تورم در آن ناحیه می شود بنابراین ممکن است نیاز به تعویض کفپوش های پارکت پیدا کنید.

این در حالی است که سرامیک در برابر آب و رطوبت نفوذ ناپذیر می باشد و احتمال خراب شدن آن به واسطه خس شدن صفر است. پس اگر محل زندگی تان یک منطقه با آب و هوای مرطوب و شرجی است در جواب سوال طراحی خانه با سرامیک یا پارکت باید بگوییم بهتر است سراغ کفپوش پارکت نروید و به جای آن سرامیک را انتخاب کنید.

سرامیک ایمنی بیشتری دارد

اکنون که صحبت از ایمنی شده است، باید بگوییم که سرامیک گزینه بهتری می باشد. دقت داشته باشید که ایمنی با امنیت متفاوت است. سرامیک به دلیل لغزنده بودن امنیت کمتری دارد اما ایمنی آن بیشتر است. چرا که در برابر آتش سوزی مقاوم می باشد. این در حالی است که کفپوش پارکت مقاومت کمی در برابر حریق دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

تنوع سرامیک بیشتر است

اگر قرار باشد سرامیک و پارکت را از لحاظ تنوع مقایسه کنیم باید بگوییم که تنوع در کفپوش سرامیک بیشتر است. کفپوش های سرامیکی دارای تنوع بیشتری از لحاظ طرح و رنگ و نقش هستند.این در حالی است که اغلب کفپوش های پارکت دارای طرح چوب می باشند و تفاوت زیادی بین آن ها دیده نمی شود. بنابراین اگر می خواهید فضایی هارمونیک در خانه تان ایجاد کنید و حق انتخاب های بیشتری در خرید کفپوش داشته باشید، سرامیک گزینه بهتری به نظر می رسد.

پارکت محیط خانه تان را گرم تر و صمیمانه تر نمایش می دهد

این یک حقیقت است که کفپوش پارکت فضایی گرم تر و صمیمانه تر در خانه تان ایجاد می کند. اگر می خواهید محیطی صمیمانه در خانه تان ایجاد کنید، توصیه ما به شما کفپوش پارکت می باشد. کفپوش پارکت دارای طرح و نقش شبیه به چوب می باشد. عنصر چوب وایب مثبتی در خانه تان ایجاد می کند و گرمای بیشتری به فضای داخلی می بخشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

نتیجه گیری

تفاوت های زیادی بین سرامیک و پارکت وجود دارد. اگر می خواهید بدانید برای طراحی خانه سرامیک بهتر است یا پارکت باید به سلیقه شخصی تان، بودجه تان و دکوراسیون داخلی خانه تان توجه داشته باشید. موارد مهمی که در این مطلب به آن ها اشاره شد شما را در انتخاب بهترین کفپوش راهنمایی می کند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به دلار کلیک کنید.

Join The Discussion

19 − four =

Compare listings

Compare