اجاره خانه به خارجی ها

اجاره خانه به خارجی ها

برای جهت مشاوره تخصصی با شماره 09121257170 (رجایی) تماس بگیرید.

مالکینی محترمی که تجربه اجاره خانه به خارجی ها را ندارند، ذکر موارد زیر می تواند راه گشا باشد.

دریافت اجاره به دلار یا یورو

شما با اجاره مسکن خود به اتباع خارجی مقیم تهران، وجه اجاره را بصورت دلار یا یورو دریافت می نمایید. بنابراین اجاره بهای شما با تورم داخلی دلار و یورو در تهران رشد خواهد داشت و عملا در بلند مدت منفعت مالی قابل توجهی را خواهید داشت.

نحوه اجاره خانه به خارجی ها

مدل اجاره کردن مسکن توسط خارجی ها، با مدل رهن و اجاره مرسوم در ایران متفاوت است. با این توضیح که خارجی های  در اکثر مواقع، مبلغی را به عنوان ودیعه قرض الحسنه (رهن) پرداخت نمی کنند، و اجاره خالص را ( اجاره اعلامی شما + مبلغ تبدیلی رهن به اجاره) به شما پرداخت می نمایند.

مبله یا غیر مبله بودن مسکن

تقریبا 70 % خارجی های مقیم تهران، مسکن را بصورت مبله کامل (Fully Furnished) اجاره می کند. 30 % مابقی ملک را بصورت نیمه مبله، که به بیان دیگر فقط آشپزخانه به طور کامل مجهز می باشد اجاره می کنند. البته در مورد ویلا و پنت هوس اکثر مشتریان مبلمان خود را دارند.

شرایط پرداخت اجاره بها

شرایط پرداخت اجاره بها معمولا به صورت پیش پرداخت  (In Advance) می باشد. اجاره بها  به موجرین محترم معمولا به صورت نقدی (In Cash) یا بصورت واریز به حساب معرفی شده در خارج از کشور (Offshore bank accounts) پرداخت می شود. این اجاره با شرایط پرداخت (Terms of payments) مختلف به موجرین پرداخت می شود.

  1. 2 ماه پیش پرداخت
  2. 3 ماه پیش پرداخت
  3. 4 ماه پیش پرداخت
  4. 6 ماه پیش پرداخت
  5. 12 ماه پیش پرداخت

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شرایط پرداخت مستاجر خارجی معمولا در دست و اختیار خود وی نمی باشد و وابسته به سیاست عمومی سفارت خانه، شرکت و یا سازمانی هست که مستاجر در آنجا مشغول به کار است.

فرمت قرارداد

 فرمت قرارداد اجاره به خارجی به دو زبان معمولا فارسی-انگلیسی می باشد.

مناطق محبوب اجاره به خارجی

برترین مناطقی که خارجی های مقیم تهران به آن علاقه دارند شامل  الهیه، زعفرانیه، ولنجک، جردن، فرمانیه، شهرک غرب و….. می باشد. البته شما می توانید لیست کامل تری از این مناطق به همراه ملک های موجود را در سایت ما جستجو کنید.

Best Neighborhoods In Tehran To Rent An Apartment

داشتن مجوز برای اجاره به خارجی

اتباع خارجی مقیم در تهران، با داشتن پاسپورت امکان اجاره خانه به خارجی ها به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت دارند.

سلیقه خارجی های مقیم تهران در مورد مبلمان و دیزاین آپارتمان

مبلمان: اکثر مشتریان اروپایی و آسایایی شرقی در بازار اجاره به خارجی، متمایل به اجاره کردن آپارتمان با مبلمان و دیزاین مدرن هستند. بنابراین مبلمان کلاسیک پرزرق و برق و آپارتمان های شلوغ مملو از فرش و وسایل غیر ضروری باب میل آن ها نمی باشد.

نور طبیعی در آپارتمان: اغلب مشتریان علاقه مند به آپارتمان های پر نور با دیوار های به رنگ  سفید و یا روشن به بدون کاغذ دیواری و زرق برق های اضافی هستند.

آشپزخانه: برخوردار بودن واحد از آشپزخانه ای مدرن بسیار در اجاره واحد به خارجی ها کمک کننده است. کابینت های به رنگ سفید، خاکستری و … بسیار بابب میل دیپلمات ها و خارجی های مقیم تهران است.

سرویس های بهداشتی: در مورد سرویس های بهداشتی، مشابه آشپزخانه، داشتن دیوتر های و کابینت هایی به رنگ سفید و یا روشن مطلوب است. در مورد نوع دستشویی، تقریبا همگی خارجی ها نیازی به توالت ایرانی ندارند و توالت فرنگی برای آن ها مناسب است. 

پرده: بر خلاف سلیقه مرسوم در ایران، اغلب خارجی های مقیم تهران تمایل به داشتن پرده های ساده به رنگ سفید و یا پرده های معروف به shade دارند و نیازی به خرید و نصب پرده های چند لایه با رنگ های تیره که عملا مانع ورود نور به واحد می شوند نیست. 

مشاعات: برخوردار بودن واحد از سونا،استخر، جکوزی، باشگاه ورزشی و یا روف گاردن بعضا تاثیر قابل ملاحظه ای در انتخاب مشتریان خارجی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

موجرین گرامی که قصد اجاره مسکن خود، اعم از آپارتمان مبله ، آپارتمان نیمه مبله، ویلا، دفتر کار، مستقلات و پنت هوس را دارند، میتوانند با پر کردن فرم زیر، افتخار اجاره مسکن خود .را به تیم تهران آفر بدهند.

مهاجرت در تمام دنیا امری طبیعی است. افراد برای کسب جایگاه شغلی بهتر، تحصیل در دانشگاه، زندگی در کنار عزیزان و یا کسب تجربه های جدید مهاجرت می کنند. ایران در مقایسه با سایر کشورهای جهان نرخ مهاجر پذیری کمتری دارد اما به هر حال تعداد مشخصی از افراد خارجی سالانه پا به این خاک می گذراند. اجاره خانه به خارجی ها این امکان را برای مهاجران ایجاد نموده تا بتوانند بدون دغدغه در مورد محل سکونت، در منطقه ای امن و آرام ساکن شوند.

ایران کشور شگفتی هاست و عده زیادی از مهاجران صرفا برای بازدید از زیبایی های این کشور قدم به این مرز و بوم می گذارند. اجاره خانه به خارجی ها در اغلب شهرستان ها و استان های ایران صورت می پذیرد. با این حال با یک نگاه آماری می توان فهمید که استان تهران و بالاخص شهر تهران بیشترین نرخ مهاجرپذیری را دارد. بهترین مسکن ها در تهران برای مهاجرین قابل اجاره می باشد.

اجاره خانه به اتباع خارجی قواعد و قوانین خاص خود را دارد. بنابراین اگر قصد دارید منزل خود را به خارجی ها اجاره دهید و یا در بنگاهی فعالیت می کنید که خدمات اجاره خانه ها به خارجی ها در بین سایر خدمات تان عرضه می شود باید بدانید که دریافت مجوزهایی مانند مجوز قانونی از اداره کل امور اتباع خارجی استان لازم و ضروری می باشد.

اجاره خانه به افراد خارجی  اغلب به صورت مبله صورت می پذیرد. در واقع یکی از شرایط اصلی برای اجاره خانه به خارجی ها، مبله بودن منزل می باشد چرا که خارجی ها معمولا به خرید اسباب و اثاثیه عادت ندارند و در کشورهای خارجی نیز اغلب خانه ها همراه با اثاثیه به اجاره می روند. بنابراین اگر قصد اجاره خانه به اتباع خارجی ها را دارید بهتر است با این قانون مهم آشنایی داشته باشید.

قیمت اجاره خانه به خارجی ها

این سوال مهم نه تنها برای مهاجرانی که قصد اقامت در ایران دارند بلکه برای افرادی که قصد اجاره دادن مسکن خود به خارجی ها را دارند نیز سوالی مهم است. اینکه قیمت اجاره ملک به خارجی ها چقدر است. این تعرفه چگونه محاسبه می شود و چگونه باید نرخ اجاره را محاسبه کرد؟ 

If you want to rent penthouse in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

قبل از هر چیز باید بگوییم که قیمت اجاره خانه به افراد خارجی نه به ریال، بلکه به دلار و یورو مطرح می شود. دلیل این امر این است که دلیل تفاوت های شدیدی که بین نرخ ارز و ارزش ریال وجود دارد، نرخ های ریالی برای مهاجرین خارجی نرخ بسیار اندکی خواهد بود. در نتیجه برای اینکه قیمت اجاره خانه به خارجی ها به شکل متعادل و منطقی محاسبه شود، این نرخ در قالب دلار و یورو بیان می شود.

نکته مهم دیگری که باید در مورد قیمت اجاره خانه به افراد خارجی بگوییم این است که این قیمت نسبت به قیمت اجاره خانه به شهروندان ایرانی با نوسانات بیشتری همراه است. دلیل الین موضوع نوسانات شدیدی است که نرخ دلار و ارز رخ می دهد. در نتیجه قیمت اجاره خانه به خارجی ها هم راستا با نوساناتی که در نرخ ارز و دلار رخ می دهد دستخوش تغییر می شود.

اما قیمت اجاره خانه به مسافرین خارجی اساسا چگونه محاسبه می شود؟ چه پارامترهایی در این قیمت دخیل هستند؟ همانطور که می دانید قیمت اجاره مسکن در شهری مانند تهران بیش از سایر شهرستان های ایران می باشد. به همین دلیل است که قیمت اجاره خانه به افراد خارجی ها در تهران نرخ بالاتری را نسبت به نرخ تعیین شده در شهرستان ها شامل می شود. دسترسی به امکانات در پایتخت به مراتب بیشتر است و سطح زندگی در این شهر بالاست. به همین دلیل است که صاحبخانه ها با مبلغ بیشتری خانه های خود را در تهران به خارجی ها اجاره می دهند.

مدت زمان قرارداد مورد مهم دیگری است که در قیمت اجاره خانه به افراد خارجی تاثیر گذار می باشد. در اجاره خانه به خارجی ها چیزی به اسم پول پیش و ودیعه وجود ندارد. البته این قانون فراگیر نیست. خارجی هایی که ساکن خانه های ایرانی می شوند مبلغ کل اجاره را در قالب پیش پرداخت های چند قسطی در دوران سکونت پرداخت می کنند. مدت زمان سکونت خارجی ها در خانه های ایرانی می تواند حداکثر تا 5 سال باشد. در نتیجه مدت زمان قرارداد می تواند روی قیمت اجاره خانه به خارجی ها تاثیر گذار باشد.

If you want to rent apartment in Elahiyeh, You can connect with Tehran Offers.

موقعیت جغرافیایی خانه، تازه و نو بودن مبلمان و اثاثیه، سن بنا، شماره طبقه، چشم انداز ساختمان، خوش آب و هوا بودن منطقه، سطح دسترسی به امکانات، سطح دسترسی به مرکز شهر، سطح دسترسی به تجهیزات نقلیه عمومی، امکانات ساختمان، ویلایی یا آپارتمانی بودن ساختمان، دکوراسیون داخلی ساختمان، نمای ساختمان، تعداد اتاق ها، متراژ بنا، حیاط دار بودن ساختمان، بهره مندی از امکاناتی مانند اینترنت و تجهیزات هوشمند، تجهیزات سرمایشی گرمایشی، تعداد خطوط تلفن، آسانسور و انباری، پارکینگ، جنس کفپوش ها، نورپردازی خانه و محله ای که ساختمان در آن بنا شده همه و همه در قیمت اجاره خانه به افراد خارجی تاثیر گذار هستند.

بدون شک نمی توان از تاثیر ویژه پارامترهایی مانند نرخ تورم، میزان تقاضا برای اجاره خانه و اوضاع اقتصادی کشور در قیمت اجاره خانه به خارجی ها به سادگی چشم پوشی کرد. به طور کلی تنوع بالایی از لحاظ قیمت در این بازار وجود دارد. اگر خواهان اجاره خانه به مهاجران خارجی هستید و یا قصد اجاره خانه را دارید می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما در تهران آفر در تماس باشید.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

اجاره خانه به خارجی ها در تهران

تهران قلب ایران است. قلبی که بازوهای اصلی صنعت، کسب و کار، اقتصاد و سیاست در آن قرار دارد. به همین دلیل اغلب خارجی هایی که وارد ایران می شوند به عنوان اولین گزینه تهران را برای سکونت انتخاب می کنند. اجاره خانه به خارجی ها در تهران با نرخ بیشتری همراه است و دلیل آن دسترسی به امکانات بالای پایتخت می باشد. 

اغلب خارجی ها به قصد کسب و کار، تحصیلات و یا با اهداف سیاسی به ایران قدم می گذارند. بنابراین تهران برای آن ها بهترین محل سکونت خواهد بود. اجاره خانه به اتباع خارجی ها در تهران معمولا در مناطق بالای شهر صورت می پذیرد. 

مناطقی مانند جردن، زعفرانیه، اقدسیه، کامرانیه، ولنجک، قلهک، ونک و فرمانیه و سعادت آباد بهترین مناطق برای سکونت خارجی ها می باشد. این مناطق دارای آب و هوای بسیار خوبی هستند و دسترسی به امکانات در این مناطق به راحتی صورت می پذیرد.

اجاره خانه به خارجی ها در تهران به صورت مبله و با نرخ های ارزی و دلاری صورت می گیرد. آن دسته از مهاجرانی که قصد اجاره خانه در تهران را دارند باید قبل از هر چیز پروانه اقامت در ایران را نشان دهند. در غیر اینصورت امکان اجاره خانه برای آن ها وجود نخواهد داشت. در واقع باید بتوانند ثابت کنند که به شکل قانونی وارد ایران شده اند و حضور آن ها در ایران هیچ منعی ندارد.

اجاره خانه به خارجی ها آنلاین

بهترین راه برای اینکه بتوان ملک های مناسب را به مهاجرین نشان داد، فراهم آوردن امکان اجاره خانه به خارجی ها آنلاین می باشد. خود ما اگر از یک شهر وارد شهر دیگر شویم احتمالا مدت زمان زیادی طول می کشد تا آدرس ها را یاد بگیریم. این موضوع برای خارجی هایی که قصد دارند وارد ایران شوند به مراتب دشوارتر خواهد بود. 

If you want to rent apartment in Zaferanieh, You can connect with Tehran Offers.

آن ها بدون اینکه از آدرس ها اطلاعاتی داشته باشند باید اقدام به اجاره خانه نمایند. در نتیجه طبیعی است که گیج و سردرگم شوند. اجاره خانه به افراد خارجی آنلاین این امکان را برای خارجی ها فراهم می کند تا بدون نیاز به اینکه در محله ها و خیابان ها راه بیفتند، بهترین ملک ها را شناسایی کنند و از شرایط اجاره مطلع گردند.

اجاره خانه به خارجی ها آنلاین برای صاحبان ملک نیز به مراتب بهتر است چرا که می توانند بدون نیاز به حضور واسطه ها و با مبلغ بهتر خانه شان را به خارجی ها اجاره بدهند. در نتیجه این اقدام دارای منافع هم برای اجاره دهنده و هم برای مستاجر می باشد.

در اجاره خانه به خارجی ها آنلاین باید شرایط اجاره به طور کامل در آگهی ذکر شود. از سن بنا گرفته تا متراژ و موقعیت جغرافیایی و بهره مندی از پارکینگ و مبلغ اجاره و چشم انداز. افرادی که قصد اجاره خانه را دارند باید به خوبی بدانند که در حال اجاره چگونه ملکی هستند. در واقع افراد باید بتوانند بدون اینکه نیاز به بازدید حضوری از ملک داشته باشند در مورد اجاره آن تصمیم گیری کنند. قرار دادن عکس هایی از ملک در اجاره خانه به اتباع خارجی آنلاین ضروری می باشد. اینگونه افراد می توانند بدون نیاز به بازدید از محل، با رویت کردن عکس ها اطلاعات خوبی در مورد موقعیت اجاره به دست آورند.

یکی از راه های اجاره خانه به افراد خارجی ها آنلاین، آگهی در وبسایت ها می باشد. وبسایت هایی که معتبر هستند می توانند شرایط اجاره خانه به خارجی ها آنلاین را فراهم کنند. تهران آفر به عنوان یکی از قوی ترین وبسایت ها در این زمینه بهترین خدمات را به شما ارائه خواهد داد.

مزایای اجاره خانه به خارجی ها

اجاره خانه به مسافران و مهاجران خارجی مزایای زیادی دارد. اگر غیر از این بود افراد حاضر نمی شوند که ملک خود را در بهترین موقعیت های تهران به خارجی ها اجاره دهند. یکی از مهمترین مزایای اجاره خانه به خارجی ها، مبلغ بالاتر اجاره است. شما می توانید در اجاره خانه خود به خارجی ها، مبلغ بیست درصد بیش از مبلغ عرف دریافت کنید. 

این موضوع می تواند برای شما به عنوان صاحبخانه نرخ سودآوری بالایی به همراه داشته باشد. از طرفی اجاره خانه به اتباع خارجی ها در ایران شامل رهن نمی شود. بنابراین می توانید مبلغ اجاره را به صورت پیش پرداخت دریافت کنید. دریافت اجاره زودتر از موعد این امکان را به شما می دهد تا اگر قصد سرمایه گذاری در کاری را دارید این کار را سریع تر انجام دهید.

مزایای اجاره خانه به افراد خارجی تنها مختص اجاره دهندگان نیست. این موضوع برای دولت نیز دارای مزایا می باشد. اجاره خانه به خارجی ها در ایران منجر به ورود ارز به کشور می شود. این موضوع در نهایت منجر به رونق اقتصادی خواهد شد. بنابراین می توان از مهمترین مزایای اجاره خانه تهران به خارجی ها، به رونق اقتصادی کشور اشاره کرد.

شاید تصور کنید مزایای اجاره خانه به افراد خارجی ها فقط به همین مواد محدود می شود. اما چنین نیست. اجاره خانه به خارجی ها دارای مزایایی برای خارجی ها نیز می باشد. خارجی ها می توانند بدون نیاز به خرید اسباب و اثاثیه اقدام به اجاره خانه مبله نمایند. از طرفی می توانند قرارداد خود را طولانی مدت ببندند. به عنوان مثال می توانند یک قرارداد پنج ساله با صاحب خانه ببندند. این موضوع منجر به آسودگی خیال آن ها در مدت زمان اقامت در ایران خواهد شد.

If you want to rent apartment in Shahrak Gharb, You can connect with Tehran Offers.

قوانین اجاره خانه به خارجی ها

معمولا افرادی که قصد دارند خانه خود را به خارجی ها اجاره دهنده در مورد قوانین اجاره خانه به خارجی ها سوالات زیادی می پرسند. از مهمترین این قوانین می توان به دارا بودن مجوز قانونی از اداره کل امور اتباع خارجی استان توسط بنگاه و دارا بودن پروانه اقامت توسط مهاجرین خارجی اشاره کرد. 

مهاجرین خارجی باید به شکل قانونی وارد کشور شده باشند و دارای پاسپورت معتبر باشند. به طور کلی در قوانین اجاره خانه به اتباع خارجی ها، مبله بودن خانه مطرح شده است. از طرفی مستاجر باید مبلغ اجاره را در طی چند قسط پیش پرداختی به صاحب خانه پرداخت نماید. برای اینکه در مورد قوانین اجاره خانه به خارجی ها دچار اشتباه و گمراهی نشوید توصیه می کنیم که حتما از مشاورین و وکلای حرفه ای در این زمینه کمک بگیرید.

نمونه قرارداد اجاره خانه به خارجی ها

یکی از مهمترین اقداماتی که باید قبل از اجاره خانه در تهران به خارجی ها انجام دهید، بررسی نمونه قرارداد اجاره خانه به اتباع خارجی ها می باشد. شما باید نمونه قرارداد را بررسی کنید و در مورد بندهای آن آگاهی داشته باشید. به عنوان مثال اگر شرط و شروط خاصی قرار است برای مستاجر تصویب کنید باید آن را در قرارداد بیاورید.

بررسی نمونه قرارداد اجاره خانه به خارجی ها کمک می کند تا با چشمی باز و آگاهانه اقدام به اجاره خانه نمایید. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره در این زمینه با کارشناسان ما در تهران آفر در تماس باشید.

  • لطفا شماره تماس را با کد پیش شماره کشور وارد کنید
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Compare listings

Compare