بازاریابی اینترنتی املاک به چه صورت است؟

آشنایی با بازاریابی اینترنتی املاک

اگر در حرفه املاک و مستغلات کار می کنید و تصور می کنید نیازی ندارید تا به دنیای دیجیتال مارکتینگ ورود کنید، سخت در اشتباه هستید. این روزها اکثر مشاغل با دیجیتال مارکتینگ در ارتباط هستند. پس نباید قدرت آن را دست کم گرفت. اما سوال اصلی این است که بازاریابی اینترنتی املاک چگونه است؟ ارتباط بین جهان بازاریابی اینترنتی و جهانی که موضوع اصلی آن رهن و اجاره خانه و خرید و فروش ملک می باشد چیست؟ در ادامه با ما همراه باشید تا پیرامون این موضوع صحبت کنیم. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به دلار کلیک کنید.

آشنایی با بازاریابی اینترنتی املاک

تبلیغات ملک به صورت آنلاین با انتشار عکس و ویدئو

یکی از راه های بازاریابی اینترنتی املاک که بسیار هم مورد توجه و محبوبیت قرار دارد، انتشار عکس و ویدئو از ملک در رسانه های اجتماعی می باشد. عده زیادی از افرادی که تمایل به اجاره یک خانه دارند و یا قصد خرید خانه را دارند با بررسی عکس ها و ویدئوهایی که از املاک روی اینترنت منتشر می شود می توانند تصمیم مناسبی در این باره بگیرند. 

شما می توانید عکس هایی واقعی و بدون ادیت از بخش های مختلف خانه روی وب سایت های اینترنتی، اینستاگرام، توییتر، فیسبوک و یوتیوب قرار دهید و اقدام به جذب مشتری نمایید. بی شک تعداد زیادی از خریداران و افرادی که مایل به اجاره خانه هستند، قبل از اینکه به مشاورین املاک مراجعه کنند، اولین جستجوها را روی اینترنت انجام می دهند.

شما می توانید ویدئوهای لایو از املاک تهیه کنید و به طور زنده با کاربران در ارتباط باشید که این یکی از روش های بازاریابی اینترنتی املاک به حساب می آید. تهیه ویدئوهای لایو از املاک این امکان را به شما می دهد تا اعتماد بیشتری در مخاطبان ایجاد کنید. از طرفی می توانید به طور همزمان به سوالات پاسخ دهید و توضیحات جامعی در مورد خانه ارائه دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

اجازه دهید کاربران در مورد شما نظر بدهند

بسیاری از افرادی که در حوزه املاک و مستغلات کار می کنند صفحات مجازی خود را بسیار محدود می کنند. به عنوان مثال ممکن است قسمت نظرات را کاملا ببندند تا کسی نتواند نظر دهد. این افراد تصور می کنند اگر فردی نظر منفی ثبت کند منجر به ایجاد ذهنیت اشتباه در دیگران خواهد شد. اما این تصور غلط است. 

یکی از مهمترین اقداماتی که باید در راستای بازاریابی اینترنتی املاک انجام دهید این است که اجازه دهید کاربران در مورد شما نظر ثبت کنند. باز گذاشتن قسمت نظرات کمک می کند تا عده زیادی از افرادی که از املاک شما راضی بوده اند نظردهی کنند و باعث ایجاد ذهنیت مثبت در دیگران شود. 

نسبت کامنت های منفی در مقابل کامنت های مثبت بسیار کم است. به همین دلیل از نظرات منفی نباید بترسید. نظرات منفی را به چشم انتقاد نگاه کنید و با پاسخ های مودبانه و منطقی به آن ها از خودتان در پیشگاه دیگران، یک مجموعه حرفه ای بسازید.

تحقیق کلمات کلیدی را فراموش نکنید

حوزه املاک و مستغلات یکی از آن حوزه هایی است که جستجوهای مربوط به بازاریابی اینترنتی املاک به یک موقعیت جغرافیایی خاص تعلق دارد. به عنوان مثال اگر در منطقه خاصی از یک کشور خدمات املاک ارائه می دهید باید حتما از کلمات کلیدی مرتبط با همان منطقه استفاده کنید. 

به طور مثال اگر در شهر تهران هستید و املاکی که اجاره می دهید یا به فروش گذاشته اید در مناطق خاصی از تهران قرار دارند، باید نام این منطقه را در لیست کلمات کلیدی سایت تان بیاورید. در نتیجه افرادی که تمایل به خرید خانه در تهران دارند و یا می خواهند در تهران خانه اجاره کنند، مستقیما به وبسایت شما هدایت می شوند. داشتن یک استراتژی حرفه ای در مورد کلمات کلیدی می تواند بسیار کمک کننده باشد. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

از توضیحات غیر واقعی پرهیز کنید

بارها دیده ایم که مشاورین املاک برای بازاریابی یا بهتر بگوییم بازارگرمی از توضیحات غیر واقعی استفاده می کنند. آن ها در مورد چیزهایی صحبت می کنند که حقیقت ندارد. به عنوان مثال ممکن است در مورد امکانات خانه بسیار اغراق کنند. 

در نتیجه زمانی که مشتری خانه را از نزدیک مشاهده می کند متوجه می شود که توضیحات درج شده در مورد خانه در فضای مجازی با واقعیت آن تناقض دارد. در نتیجه شما بی اعتبار خواهید شد. به همین دلیل توصیه می کنیم که در بازاریابی اینترنتی املاک، حتما توضیحات مطابق با واقعیت ارائه دهید تا اعتماد مشتریان جلب شود.

سوالات کاربران را پاسخ دهید

بسیاری از مواقع کاربران سوالاتی در ذهن دارند که جواب آن ها در محتوای تبلیغ گنجانده نشده است. در نتیجه ممکن است زیر پست تبلیغاتی شما سوالاتی در مورد خانه بپرسند. سعی کنید پاسخ های مناسب، جامع و قانع کننده ای به آن ها بدهید. 

بی پاسخ گذاشتن سوالات کاربران موجب می شود تا آن ها شما را رها کنند و دیگر به پست های تبلیغاتی شما سر نزنند چرا که از نظر آن ها شما در پیگیری بسیار ضعیف هستید. بنابراین سوالاتی که کاربران در مورد املاک از شما میپرسند را به دقت جواب دهید.

موقعیت مکانی تان را در گوگل ثبت کنید

می خواهید بازاریابی اینترنتی املاک را به بهترین نحو ممکن انجام دهید؟ پس موقعیت مکانی خود را در گوگل ثبت کنید. با ثبت موقعیت مکانی خود در گوگل این امکان را به مخاطبان می دهید تا به راحتی شما را ردیابی کنند و امکان بررسی نظرات سایر مشتریان را داشته باشند. شما بدین طریق قابل دسترس خواهید بود. می توانید تصاویری از آژانس املاک تان در گوگل ثبت کنید و اطلاعات دقیق تری برای ارتباط در اختیار مشتریان قرار دهید.

در فضای مجازی فعالیت پیوسته داشته باشید

صفحاتی که هیچ فعالیتی در آن ها انجام نمی شود اصطلاحا صفحات مرده هستند. کاربران به این صفحات اعتماد نمی کنند. بنابراین اگر می خواهید بازاریابی اینترنتی املاک را درست انجام دهید باید فعالیت پیوسته و مداوم در فضای مجازی داشته باشید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

شناخت بهتر بازاریابی اینترنتی املاک

بازاریابی اینترنتی املاک به شما کمک می کند تا بتوانید به راحتی املاک را به مشتریان معرفی کنید. مشتریان می توانند بدون نیاز به مراجعه حضوری به املاک، به راحتی از طریق محتوایی که شما در فضای مجازی و آنلاین قرار دهید با املاک آشنا شوند و ویژگی ها آن ها را بررسی کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

سعی کنید قیمت املاک را همیشه به روز رسانی کنید و جدیدترین قیمت ها را در اختیار کاربران قرار دهید. یکی از مهمترین اصول بازاریابی اینترنتی املاک، به روز بودن است و سوالی که اغلب کاربران می پرسند در مورد قیمت ها می باشد. بنابراین همیشه جدیدترین قیمت ها را با کاربران به اشتراک بگذارید.

Join The Discussion

15 + 16 =

Compare listings

Compare
Search
Price Range From To