مناسب ترین کف پوش ها برای انتخاب خانه کدام است؟

مناسب ترین کفپوش ها برای انتاب خانه کدام است؟

اغراق نکرده ایم اگر بگوییم کفپوش یک خانه، هویت آن را شکل می دهد و باید به دنبال مناسب ترین کفپوش ها برای خانه بود. بی شک همه ما به محض ورود به یک خانه ابتدا نگاهی به کف خانه می اندازیم و کفپوش را نگاه می کنیم. برخی کفپوش ها به قدری شیک و لاکچری هستند که نمی توان چشم از آن ها برداشت. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

به همین دلیل باید در زمان انتخاب مناسب ترین کفپوش ها برای خانه، دقت و توجه ویژه ای داشته باشید. کفپوش های گران قیمت لزوما کفپوش های خوب و استانداردی نیستند. هدف ما در این مطلب معرفی مناسب ترین کفپوش برای خانه است، نه معرفی گران ترین کفپوش ها. بنابراین در ادامه با ما همراه باشید تا بتوانید با انتخاب یک کفپوش مناسب هم زیبایی و هم ایمنی را به خانه تان بیاورید.

مناسب ترین کفپوش ها برای خانه چه ویژگی هایی دارند؟

قبل از اینکه سراغ معرفی مناسب ترین کفپوش ها برای خانه برویم اجازه دهید ویژگی هایی را بیان کنیم که یک کفپوش ایده آل باید داشته باشد. مواردی که در ادامه ذکر شدهاند مواردی هستند که از یک کفپوش استاندارد توقع می رود؛

  • کفپوش استاندارد باید راحتی و آرامش را برای اهالی خانه به ارمغان بیاورد؛
  • کفپوش استاندارد باید دوام و استحکام بالایی داشته باشد و به سرعت دچار ترک خوردگی و شکستگی نشود؛
  • کفپوش استاندارد باید نظافت راحتی داشته باشد؛
  • کفپوش استاندارد باید زیبایی بصری داشته باشد و جلوه ای شیک در خانه ایجاد کند؛
  • کفپوش استاندارد باید ایمنی را در خانه ایجاد کند و به هیچ عنوان لغزنده نباشد؛
  • کفپوش استاندارد باید باعث ایجاد تعادل دمایی در خانه شود؛
  • کفپوش استاندارد باید با دکوراسیون داخلی خانه هماهنگی داشته باشد؛
  • کفپوش استاندارد باید شرایط مناسبی را برای بازی و دویدن کودکان فراهم کند و احساس راحتی به اهالی خانه بدهد.

کفپوش سرامیکی

کفپوش سرامیکی یکی از شیک ترین و مناسب ترین کفپوش ها برای خانه می باشد که می توان هم در فضای داخلی و هم در فضای بیرونی خانه نصب نمود. سطح صاف و صیقلی کفپوش سرامیک باعث انتشار نور در محیط می شود و در نتیجه فضای خانه تان روشن تر به نظر می رسد. 

به طور کلی استفاده از کفپوش سرامیکی باعث ایجاد جلوه ای لاکچری در خانه می شود به ویژه اگر سرامیک هایی با طرح سنگ طبیعی مانند سنگ مرمر و سنگ گرانیت انتخاب کرده باشید. جذب آب توسط کفپوش سرامیک تقریبا صفر است، نظافت این کفپوش بسیار راحت است و حرارت را جذب نمی کند. با این حال اگر در خانه از کودک خردسال و افراد سالمند نگهداری می کنید باید حواستان باشد که روی سرامیک ها لیز نخورند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

کفپوش چوبی

کفپوش چوبی یکی از گران قیمت ترین و لاکچری ترین و همچنین مناسب ترین کفپوش ها برای خانه می باشد. به ویژه اگر چوب استفاده شده از نوع چوب های مرغوب طبیعی مانند چوب گردو، چوب گیلاس، چوب صنوبر و چوب کاج و بلوط باشد. کفپوش چوبی مورد استفاده در خانه ها عمدتا از نوع ترمووود می باشد که در برابر حریق، پوسیدگی، رطوبت و نفوذ حشرات موذی بسیار مقاوم هستند. 

کفپوش های چوبی باعث ایجاد محیطی گرم و صمیمانه در خانه می شوند و به راحتی با هر نوع دکوراسیون مدرن و کلاسیک و حتی روستیک قابلیت انطباق دارند. با این حال ممکن است بعد از مدتی تاب بردارند و همزمان با راه رفتن شما روی کفپوش، صدای قژقژ ایجاد شود. در نتیجه نصب اصولی و ظریف کفپوش چوبی اهمیت بسیار زیادی دارد. 

کفپوش پارکت و لمینت

یکی دیگر از مناسب ترین کفپوش ها برای خانه کفپوش پارکت و لمینت هر دو از انواع کفپوش چوبی هستند با این تفاوت که دارای ضخامت کمتری هستند و معمولا از جنس چوب مصنوعی هستند. این کفپوش ها به جای اینکه به کف چسبانده شوند، توسط شیار هایی که در حاشیه آن ها تعبیه شده است به صورت نر و ماده در هم قفل می شوند. در نتیجه کفپوش های لمینت و پارکت دارای شیوه نصب بسیار ساده ای هستند. 

باید بسیار مراقب باشید که این کفپوش ها از رطوبت در امان باشند. این کفپوش ها دارای قیمت مناسبی هستند و کمی در برابر تغییرات دما حساس می باشند. بنابراین قبل از نصب این کفپوش ها به شرایط آب و هوایی دقت کنید.

کفپوش سه بعدی اپوکسی

کفپوش اپوکسی نوعی کفپوش مایع است که با ضخامت مشخص روی سطح بتنی و سیمانی ریخته وی شود. این کفپوش را می توان با سرح های سه بعدی طراحی کرد. کفپوش سه بعدی رزین اپوکسی دارای جاذبه بصری فوق العاده ای می باشد و عمدتا در خانه های مدرن طرفدار دارد. زمانی که نیاز به مقاومت و دوام بالایی از کفپوش باشد، از این نوع کفپوش استفاده می شود. کفپوش اپوکسی قابلیت تحمل وزن های سنگین را دارد و کاملا براق، یکپارچه، صیقلی و مقاوم می باشد.

کفپوش موکت

کفپوش موکت به دلیل نرم بودن و انعطاف پذیری بالایی که دارد محبوب آن دسته از افرادی است که کودکان خردسال دارند و مناسب ترین کفپوش ها برای خانه است. کفپوش موکت نوعی کفپوش پرزدار است و قادر است ضربه ها را به شکل فوق العاده ای مهار کند. بنابراین ضرب پای شما را می گیرد و به هیچ عنوان صدای برخورد پای شما با کفپوش در محیط منتشر نمی شود. از طرفی اگر کودک خردسال شما کف خانه زمین بخورد، آسیب نخواهد دید چرا که کفپوش موکت بسیار نرم است و باعث آسیب دیدگی کودک شما نمی شود. 

این موضوع در مورد افراد مسن نیز صادق است. کفپوش موکت باعث ایجاد گرما در محیط خانه می شود با این حال باید دقت داشته باشید که کفپوش مرغوبی انتخاب کنید چرا که برخی از کفپوش های موکت باعث پخش شدن پرز در هوا می شوند و حساسیت های تنفسی ایجاد می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

شناخت بهتر مناسب ترین کفپوش ها برای خانه

انواع مختلفی از کفپوش ها برای خانه وجود دارد که هر کدام مزایای خاص خود را دارند. انتخاب مناسب ترین کفپوش ها برای خانه نوعی امر سلیقه ای می باشد. چرا که هر کفپوش در کنار مزیت های زیاد، معایبی هم دارد. در نتیجه باید به این نکته توجه کنید که آیا کفپوش انتخاب شده نیازهای شما را برآورده می سازد؟ آیا معیار شما زیبایی است؟ آیا معیارتان هزینه است؟ یا دوام و استحکام؟ شما می توانید از انواع کفپوش چوبی، سنگی، سرامیکی، وینیل، موکت و اپوکسی در خانه استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

Join The Discussion

3 × five =

Compare listings

Compare