نکات شناخت بهتر شارژ ساختمان چیست؟

منظور از نکات شارژ ساختمان چیست؟

نکات شارژ ساختمان چیست؟ هر واحد از آپارتمان ها در ساختمان ها داستانی دارند. داستانی که روایتگر زندگی ساکنین آن است. افراد ساکن در یک ساختمان فارغ از زندگی شخصی و خصوصی که در واحد آپارتمانی خود دارند باید به زندگی مسالمت آمیز گروهی در کنار سایر همسایه ها نیز احترام بگذارند. یکی از قوانین مهمی که در هر ساختمان وجود دارد پرداخت شارژ ماهانه است. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره مسکن به اتباع خارجی کلیک کنید.

منظور از نکات شناخت بهتر شارژ ساختمان چیست؟

شاید کمی عجیب به نظر برسد اما در بسیاری از ساختمان ها بر سر پرداخت شارژ بین همسایه ها دعوا به راه است. برخی همسایه ها قوانین شارژ را زیر پا می گذارند و از پرداخت آن امتناع می ورزند. بنابراین برای اینکه از اختلافات احتمالی در مورد شارژ ساختمان جلوگیری شود لازم است که با موضوع “نکات شارژ ساختمانی چیست” آشنایی داشته باشید. در این مطلب با این نکات آشنا خواهیم شد.

نکات شارژ ساختمان چیست؟

6 مورد از نکات شناخت بهتر شارژ ساختمان چیست؟

شارژ ساختمان برای چه اموری هزینه می شود؟

فرهنگ آپارتمان نشینی می گوید که شما باید هر ماه مبلغ مشخصی را به حساب مدیریت ساختمان واریز کنید در نتیجه نیاز است با موضوع “نکات شارژ ساختمان چیست” آشنا شوید. مبلغی که به آن شارژ ساختمان می گویند و برای امور مختلف در ساختمان هزینه می شود. این مبلغ توسط مدیر ساختمان تعیین می شود. 

از جمله هزینه هایی که با مبلغ شارژ پرداخت می شود می توان به هزینه های مربوط به سرویس آسانسور، روشنایی راه پله ها، نورپردازی نما، پارکینگ، هزینه فضای سبز، هزینه رنگ آمیزی، هزینه تاسیسات، هزینه نگهبان، هزینه تزئینات، هزینه تعمیرات و هزینه نظافت راه پله ها و حیاط اشاره کرد. هر هزینه ای که در ارتباط با کل ساکنین و همسایگان باشد باید توسط مبلغ شارژ پرداخت شود. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

بسیاری از هزینه هایی که به طور ناگهانی برای ساختمان رخ می دهد نیز با مبلغ شارژها پرداخت می شود. به عنوان مثال اگر بارش برف باعث رطوبت پس دادن بخشی از دیوارها یا سقف ساختمان شود، مدیر ساختمان میتواند با استفاده از شارژهای جمع آوری شده این تعمیرات را انجام دهد. 

اگر همسایه ها شارژ را پرداخت نکنند چه می شود؟

یکی از مواردی که در مورد “نکات شارژ ساختمان چیست” اهمیت دارد این است که بسیاری از مواقع مدیران ساختمان ها نمی توانند حریف برخی همسایه ها در پرداخت شارژ شوند. برخی همسایه ها بسیار دیر شارژ ماهانه را پرداخت می کنند یا از پرداخت آن طفره می روند. این موضوع نشان از فرهنگ ضعیف این افراد دارد. با این حال مدیر ساختمان در این شرایط باید اقدام به تنظیم یک اظهارنامه مبنی بر عدم پرداخت شارژ ماهانه نماید و درخواست شارژ نماید. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

در صورتی که فرد بدهکار اقدام به پرداخت شارژ نکرد، هیئت مدیره این اجازه را دارد که از فرد بدهکار شکایت نماید. در نتیجه پرونده قضایی تشکیل می شود و تصمیم نهایی در حکم دادگاه مشخص می شود. سلب شدن حق استفاده از آسانسور، حق استفاده از پارکینگ، حق استفاده از فضای سبز و حق استفاده از پشت بام از جمله مواردی هستند که ممکن است برای فرد بدهکار رخ دهند و به عنوان “نکات شارژ ساختمان چیست” شناخته می شود. 

بسیاری از مواقع همسایگانی که به موقع شارژ پرداخت می کنند نیز درگیر بی فرهنگی سایرین می شوند و ممکن است به دلیل عدم پرداخت شارژ توسط برخی واحدها از برخی امکانات محروم شوند.

روش محاسبه شارژ ساختمان چگونه است؟ هر واحد آپارتمانی باید چه مبلغی پرداخت کند؟

روش های مختلفی برای پرداخت شارژ وجود دارد. به عنوان مثال ممکن است در برخی ساختمان ها متراژ واحدها یا تعداد افراد ساکن در هر واحد یکسان نباشد. بنابراین آیا مبلغ شارژی که هر واحد باید پرداخت کند مساوی با سایر واحدها خواهد بود؟ حقیقت این است که تصمیم گیری در مورد این موضوع به مدیریت ساختمان بستگی دارد. 

برخی مدیران مبنای محاسبه شارژ را بر اساس متراژ واحد می گذارند و برخی دیگر به تعداد ساکنین هر واحد نگاه می کنند. برخی دیگر فارغ از این موضوعات شارژ تمام واحدها را یکسان اعلام می کنند چرا که تمام واحدها به یک اندازه از مشاعات سهم دارند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

پرداخت شارژ به عهده مستاجر است یا مالک اصلی آپارتمان؟

یکی از موضوعات مهم در زمینه “نکات شارژ ساختمان چیست” این است که بسیاری از افرادی که آپارتمان اجاره می کنند بر این باورند که مبلغ شارژ واحد آن ها باید توسط مالک پرداخته شود در حالی که چنین قانونی وجود ندارد. البته تا زمانی که این موضوع در اجاره نامه و قرارداد ذکر نشده باشد. زمانی که در قرارداد ذکر شود شارژ به عهده صاحبخانه است، پرداخت شارژ به عهده مالک اصلی خواهد بود. اگر مالک و مستاجر بر سر این موضوع به توافق نرسیده باشند، هیئت مدیره ساختمان باید مشکل را پیگیری نماید و آن ها را مورد خطاب قانونی قرار دهد.

آیا واحدهای خالی باید شارژ پرداخت کنند؟

بسیاری از مواقع صاحبخانه ها ملک خود را خالی نگه می دارند. یعنی آن را اجاره نمی دهند با این حال خود نیز در آن ساکن نمی شوند. رفتن به سفرهای طولانی مدت یا مهاجرت به خارج از کشور ممکن است باعث خالی ماندن آپارتمان آن ها شود. 

آیا پرداخت شارژ برای اینگونه واحدها الزامی است؟ بله. واحدهای آپارتمانی فارغ از اینکه استفاده می شوند یا خیر، باید شارژ خود را پرداخت کنند. با این حال پرداخت هزینه های مشترک ساختمان برای این واحدها ضروری نیست. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به دلار کلیک کنید.

آشنایی با نکات شارژ ساختمان

آیا با افزایش تعداد افراد در یک آپارتمان مبلغ شارژ بیشتر می شود؟

هیچ قانونی در این باره وجود ندارد. بنابراین بالا رفتن تعداد افراد یک واحد آپارتمانی لزوما منجر به افزایش مبلغ شارژ نمی شود. ممکن است تصمیم هیئت مدیره بر این باشد که با افزایش تعداد افراد مبلغ شارژ نیز بیشتر شود. در حالی که در برخی ساختمان ها مبلغ شارژ هیچ ارتباطی به تعداد افراد ساکن در یک واحد آپارتمانی ندارد و جزو “نکات شارژ ساختمان چیست” به حساب نمی آید.

شناخت بهتر نکات شارژ ساختمان چیست؟

پرداخت شارژ ساختمان و همچنین موضوع “نکات شارژ ساختمان چیست” یکی از مهمترین وظایف ساکنین ساختمان می باشد. ماهانه هزینه های مختلفی بابت تعمیرات، تاسیسات، سرویس آسانسور، هزینه روشنایی و هزینه نظافت پرداخت می شود. این هزینه ها باید بین ساکنین یک ساختمان تقسیم شود. این تقسیم بندی می تواند مساوی باشد یا بر حسب تعداد افراد ساکن در یک واحد آپارتمانی و یا متراژ واحدها متفاوت باشد. 

If you want to rent apartment in Shahrak Gharb, You can connect with Tehran Offers.

با این حال ساکنین بدهکار که شارژ خود را پرداخت نمی کند از استفاده امکانات مشترک در ساختمان محروم خواهند شد. توصیه میکنیم که برای جلوگیری از اختلافات به تصمیمات هیئت مدیره احترام بگذارید و شارژ ماهانه را طبق قوانین ساختمان پرداخت کنید.

Join The Discussion

one × 4 =

Compare listings

Compare