اجاره به خارجی

برای جهت مشاوره تخصصی با شماره 09121257170 (رجایی) تماس بگیرید.

مالکینی محترمی که تجربه اجاره ملک به اتباع خارجی را ندارند، ذکر موارد زیر می تواند راه گشا باشد.

دریافت اجاره به دلار یا یورو

شما با اجاره مسکن خود به اتباع خارجی مقیم تهران، وجه اجاره را بصورت دلار یا یورو دریافت می نمایید. بنابراین اجاره بهای شما با تورم داخلی دلار و یورو در تهران رشد خواهد داشت و عملا در بلند مدت منفعت مالی قابل توجهی را خواهید داشت.

نحوه اجاره مسکن به خارجی

مدل اجاره کردن مسکن توسط خارجی ها، با مدل رهن و اجاره مرسوم در ایران متفاوت است. با این توضیح که خارجی های  در اکثر مواقع، مبلغی را به عنوان ودیعه قرض الحسنه (رهن) پرداخت نمی کنند، و اجاره خالص را ( اجاره اعلامی شما + مبلغ تبدیلی رهن به اجاره) به شما پرداخت می نمایند.

مبله یا غیر مبله بودن مسکن

تقریبا 70 % خارجی های مقیم تهران، مسکن را بصورت مبله کامل (Fully Furnished) اجاره می کند. 30 % مابقی ملک را بصورت نیمه مبله، که به بیان دیگر فقط آشپزخانه به طور کامل مجهز می باشد اجاره می کنند. البته در مورد ویلا و پنت هوس اکثر مشتریان مبلمان خود را دارند.

شرایط پرداخت اجاره بها

شرایط پرداخت اجاره بها معمولا به صورت پیش پرداخت  (In Advance) می باشد. اجاره بها  به موجرین محترم معمولا به صورت نقدی (In Cash) یا بصورت واریز به حساب معرفی شده در خارج از کشور (Offshore bank accounts) پرداخت می شود. این اجاره با شرایط پرداخت (Terms of payments) مختلف به موجرین پرداخت می شود.

  1. 2 ماه پیش پرداخت
  2. 3 ماه پیش پرداخت
  3. 4 ماه پیش پرداخت
  4. 6 ماه پیش پرداخت
  5. 12 ماه پیش پرداخت

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شرایط پرداخت مستاجر خارجی معمولا در دست و اختیار خود وی نمی باشد و وابسته به سیاست عمومی سفارت خانه، شرکت و یا سازمانی هست که مستاجر در آنجا مشغول به کار است.

فرمت قرارداد

 فرمت قرارداد اجاره به خارجی به دو زبان معمولا فارسی-انگلیسی می باشد.

مناطق محبوب اجاره به خارجی

برترین مناطقی که خارجی های مقیم تهران به آن علاقه دارند شامل  الهیه، زعفرانیه، ولنجک، جردن، فرمانیه، شهرک غرب و….. می باشد. البته شما می توانید لیست کامل تری از این مناطق به همراه ملک های موجود را در سایت ما جستجو کنید.

Best Neighborhoods In Tehran to rent an apartment

داشتن مجوز برای اجاره به خارجی

اتباع خارجی مقیم در تهران، با داشتن پاسپورت امکان اجاره مسکن به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت دارند.

سلیقه خارجی های مقیم تهران در مورد مبلمان و دیزاین آپارتمان

مبلمان

 اکثر مشتریان اروپایی و آسایایی شرقی در بازار اجاره به خارجی، متمایل به اجاره کردن آپارتمان با مبلمان و دیزاین مدرن هستند. بنابراین مبلمان کلاسیک پرزرق و برق و آپارتمان های شلوغ مملو از فرش و وسایل غیر ضروری باب میل آن ها نمی باشد.

نور طبیعی در آپارتمان

 اغلب مشتریان علاقه مند به آپارتمان های پر نور با دیوار های به رنگ  سفید و یا روشن به بدون کاغذ دیواری و زرق برق های اضافی هستند.

آشپزخانه

 برخوردار بودن واحد از آشپزخانه ای مدرن بسیار در اجاره واحد به خارجی ها کمک کننده است. کابینت های به رنگ سفید، خاکستری و … بسیار بابب میل دیپلمات ها و خارجی های مقیم تهران است.

سرویس های بهداشتی

 در مورد سرویس های بهداشتی، مشابه آشپزخانه، داشتن دیوتر های و کابینت هایی به رنگ سفید و یا روشن مطلوب است. در مورد نوع دستشویی، تقریبا همگی خارجی ها نیازی به توالت ایرانی ندارند و توالت فرنگی برای آن ها مناسب است.

پرده

بر خلاف سلیقه مرسوم در ایران، اغلب خارجی های مقیم تهران تمایل به داشتن پرده های ساده به رنگ سفید و یا پرده های معروف به shade دارند و نیازی به خرید و نصب پرده های چند لایه با رنگ های تیره که عملا مانع ورود نور به واحد می شوند نیست.

مشاعات

 برخوردار بودن واحد از سونا،استخر، جکوزی، باشگاه ورزشی و یا روف گاردن بعضا تاثیر قابل ملاحظه ای در انتخاب مشتریان خارجی دارد.

 

موجرین گرامی که قصد اجاره مسکن خود، اعم از آپارتمان مبله ، آپارتمان نیمه مبله، ویلا، دفتر کار، مستقلات و پنت هوس را دارند، میتوانند با پر کردن فرم زیر، افتخار اجاره مسکن خود .را به تیم تهران آفر بدهند.

اجاره به خارجی

مردم کشورهای مختلف جهان دائما در حال مهاجرت از کشوری به کشور دیگر هستند. برخی افراد عاشق گردشگری هستند و علاقه به دیدن گوشه گوشه دنیا دارند و برخی دیگر به دنبال موقعیت های جدید شغلی و تحصیلی و یا به نیت دیدار عزیزان و اقامت نزد آن ها و یا حتی ازدواج راهی کشورهای دیگر می شوند. این موضوع موجب شده تا بحث اجاره به خارجی، به بحث داغ در حوزه املاک تبدیل شود.

اجاره خانه و آپارتمان به خارجی ها این امکان را برای آن ها فراهم خواهد آورد تا بتوانند در محیطی امن، با مبلغ اجاره اقتصادی و معقول و با دسترسی های مطلوب سکنی گزینند. در واقع این اجاره نامه شامل اجاره خانه، اجاره ویلا، اجاره اپارتمان، اجاره سوئیت و اجاره پنت هاوس می شود. 

مهاجرین می توانند در انواع خانه های ایرانی در کشور ایران سکونت داشته باشند. با این حال این قانون را نباید فراموش کد که خرید ملک برای آن ها در حوزه اختیارات قانونی نیست. اجاره خانه به خارجی این امکان را به صاحب خانه های ایرانی داده تا بتوانند فرصتی برای کسب درآمد بیشتر داشته باشند. 

می پرسید چرا؟ به این دلیل که مبلغ اجاره به خارجی چیزی در حدود بیست درصد بیش از اجاره های عرف و نرمال می باشد. این مبلغ به صورت دلار و یورو دریافت می شود و همین موضوع منجر به رونق اقتصادی برای صاحب خانه های ایرانی شده است.

If you want to rent building in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

اجاره املاک به خارجی نه فقط در تهران بلکه در تمامی شهرستان های ایران صورت می پذیرد. افراد خارجی این فرصت را دارند تا در هر شهر و استانی که تمایل دارند اقامت داشته باشند. صاحب خانه ها می توانند در زمان درج آگهی برای اجاره ملک، موضوع اجاره به افراد خارجی را مطرح کنند تا مهاجرین و خارجی ها یا در واقع همان اتباع خارجی بتوانند به راحتی آگهی مورد نظر و متناسب با شرایط خود را پیدا کنند.

این اجاره نامه معمولا در نقاط خوش آب و هوا با دسترسی های عالی و امکانات خوب صورت می پذیرد. در واقع بهترین مناطق از هر شهر و استان مخصوص اجاره به خارجی ها می باشد. این موضوع به این دلیل است که خارجی ها مبلغ اجاره نسبتا خوبی پرداخت می کنند و اغلب تمایل به سکونت در خانه هایی دارند که از امکانات خوبی برخوردار باشد. 

از طرفی به دلیل تفاوت شدید ارزش دلار و ارزش ریال، استطاعت مالی مهاجرین خارجی در پرداخت مبلغ اجاره بیشتر است. در نتیجه می توان بحث اجاره آپارتمان به خارجی ها را اغلب مختص مناطق بالای شهر و مرکز شهر دانست.

قیمت اجاره به خارجی

یکی از مسائلی که در مورد قیمت اجاره مطرح است، نرخ اجاره آن هم به دلار و یورو می باشد. مبلغی که به عنوان قیمت اجاره به خارجی عنوان می شود به ریال بیان نمی شود. دریافت مبلغ اجاره به ریال برای صاحب خانه ها تقریبا هیچ سود و منفعت خاصی به دنبال نخواهد داشت.

اغلب کیس های این اجاره نامه ها، کیس های خوبی هستند که در مناطق خوش آب و هوای شهر مستقر شده اند. اجاره این املاک در حالت عادی به شهروندان ایرانی نیز مبلغ بالایی را در بر دارد. این در حالی است که قیمت اجاره مسکن به خارجی، دست کم بیست درصد از این مبلغ بیشتر می باشد.

قیمت اجاره به خارجی به پارامترهای مختلفی بستگی دارد. بنابراین نمی توان گفت که این مبلغ چند دلار است. این قیمت در واقع تابعی از پارامترهای مختلف می باشد. یکی از این پارامترها نوسانات قیمت ارز و دلار است. زمانی که صاحبخانه ها تصمیم می گیرند که خانه خود را به مهاجرین و اتباع خارجی اجاره دهند، نوسانات نرخ ارز و نرخ تورم را در نظر می گیرند. 

در نتیجه قیمت اجاره به افراد خارجی به گونه ای تعیین می شود که صاحبخانه متضرر نشود. از آنجایی که این نوسانات اغلب شدید است و نرخ ها دائما در حال جابجایی هستند، لازم است که قبل از تعیین قیمت اجاره به خارجی، تحلیل های دقیق در مورد اوضاع بازار و نرخ ارز صورت گیرد.

If you want to rent short term apartment in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

تاثیر ویژگی ملک در قیمت اجاره به خارجی

مورد مهم دیگری که در قیمت اجاره تاثیر گذار میباشد، ویژگی های ملک است. ملک مورد اجاره ممکن است یک واحد آپارتمانی، یک سوئیت، یک ویلا، یک ساختمان و یا پنت هاوس باشد. در نتیجه قیمت اجاره به خارجی نیز با توجه به نوع ملک تعیین می شود. ملک هایی مانند ویلا و پنت هاوس اغلب دارای قیمت اجاره بالاتری هستند چرا که از امکانات بیشتری برخوردار هستند و اصطلاحا لاکچری می باشند.

متراژ ملک، تعداد اتاق خواب ها، امکانات سرویس بهداشتی، چشم انداز ساختمان، شرایط آب و هوایی منطقه، میزان دسترسی ها، امکانات ساختمان از قبیل اینترنت و تجهیزات هوشمند، بهره مندی از پارکینگ و انباری، آسانسور، نمای ساختمان، سن بنا، موقعیت جغرافیایی، دسترسی به وسایل نقلیه همگانی، بهره مندی از فضای سبز، بهره مندی از استخر و سونا و جکوزی، مدت زمان قرارداد، تعداد خطوط تلفن، بهره مندی از تراس و بالکن، بهره مندی از کفپوش و دیوار پوش با کیفیت، نورگیر بودن ملک، بهره مندی از سیستم سرمایش گرمایش و مبله بودن ملک همگی در قیمت این اجاره نامه تاثیر گذار هستند.

نکته مهمی که در اجاره به خارجی وجود دارد، مبله بودن ملک می باشد. اغلب خانه هایی که به خارجی ها اجاره داده می شود مبله هستند و از حداقل امکانات زندگی بهره مند می باشند. هر چه این امکانات سالم تر، شیک تر، تازه تر و کامل تر باشد، بی شک قیمت اجاره نیز بالاتر خواهد شد.

تعداد افرادی که قصد سکونت در خانه را دارند نیز می تواند به عنوان یک عامل موثر در قیمت این اجاره نامه مطرح شود. برخی صاحبخانه ها قیمت اجاره به خارجی را به تناسب تعداد افراد خانواده یا تعداد افرادی که قصد سکونت در منزل را دارند، مطرح می کنند. افزایش تعداد افراد می تواند به بالا رفتن قیمت اجاره منتهی شود. این یک قانونی همگانی نیست، با این حال برخی صاحبخانه ها چنین سیاست گذاری خاصی را در پیش می گیرند.

به طور کلی قیمت اجاره به اتباع خارجی، تحت تاثیر قیمت های روز می باشد و به استراتژی صاحب خانه نیز بستگی دارد. برخی صاحبخانه ها خوش انصاف تر هستند و قیمت های منصفانه تری برای خارجی ها در نظر می گیرند و برخی دیگر به دلایلی که اغلب هم توجیه منطقی دارد قیمت اجاره به خارجی را بالاتر اعلام می کنند. شما می توانید برای اطلاع از قیمت این اجاره نامه و تحلیل نرخ های روز با کارشناسان ما در تهران آفر تماس حاصل نمایید.

اجاره به خارجی در تهران

اغلب اتباع خارجی بعد از ورود به ایران تصمیم می گیرند که در تهران سکونت داشته باشند. دلیل این انتخاب معمولا امکانات و دسترسی های خوبی است که در پایتخت وجود دارد. اغلب کسب و کارهای پر رونق و دانشگاه های سطح یک ایران در تهران هستند و به همین دلیل خارجی ها نیز رجیح شان بر این است تا در تهران ساکن شوند. از طرفی تنوع بالایی در خانه های تهران وجود دارد. اتباع خارجی می توانند گزینه های بیشتری را برای اجاره خانه در تهران داشته باشند.

اجاره به خارجی در تهران معمولا در مناطق خوش آب و هوا و بالای شهر صورت می پذیرد. برای اغلب اتباع خارجی که وارد ایران میشوند مهم است که در مناطق خوش آب و هوا، آرام، کم تردد و همراه با دسترسی خوب به امکانات سکونت داشته باشند. 

مناطقی مانند الهیه، زعفرانیه، سعادت آباد، یوسف آباد، ونک و ولنجک جزو مناطقی در تهران هستند که اجاره به افراد خارجی در این مناطق رونق زیادی دارد. افرادی که مایل به اجاره خانه در تهران هستند می توانند با سکونت در مناطق خوب تهران، دسترسی قابل قبولی به امکانات داشته باشند.

اجاره به خارجی آنلاین

بارها برای خود ما پیش آمده است که نیاز به اجاره خانه داشته ایم و اولین گزینه انتخابی مان، جستجوی خانه در فضای آنلاین بوده است. با وجود وبسایت های متنوعی که برای اجاره خانه روی کار آمده اند، دیگر اجاره خانه کار سختی نیست. این موضوع در مورد اجاره خانه به خارجی ها نیز صادق است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

این اجاره نامه آنلاین بهترین گزینه ای است که افراد خارجی می توانند برای پیدا کردن ملک دلخواه شان در پیش بگیرند. استفاده از وبسایت های اجاره خانه این فرصت را به افراد اده تا بتوانند با توجه به بودجه ای که دارند و تمایلات شخصی خودشان، بهترین ملک را برگزینند.

اجاره به خارجی آنلاین در وبسایت های مختلفی انجام می شود. اما آیا تمام این وبسایت ها معتبر و قابل اعتماد هستند؟ یقینا خیر. بنابراین برای اینکه از معتبر بودن یک سایت مطمئن شوید لازم است که نماد اعتماد الکترونیک و سایر مجوزهای قانونی مختص اجاره خانه را چک کنید.

If you want to rent penthouse in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

یکی از خوبی های این اجاره نامه آنلاین این است که افراد می توانند تمامی شرایط اجاره خانه را در وبسایت چک کنند. شما می توانید تصاویری واضح و دقیق از بخش های مختلف خانه قرار دهید و شرایط ویژه ای که برای اجاره به اتباع خارجی در نظر گرفته اید را مطرح کنید. به عنوان مثال اگر برای شما مهم است که اجاره نشینان حیوان خانگی نگهداری نکنند و یا قوانین خاصی را در اجاره نشینی رعایت کنند، می توانید این موارد را در اجاره به خارجی آنلاین در آگهی خود مطرح کنید. 

در نتیجه فقط افرادی با شما تماس خواهند گرفت که دارای شرایط باشند و دست کم از تصاویر خانه خوششان آمده باشند. در نتیجه احتمال اینکه معامله ای جوش بخورد و زمان و انرژی کمتری از شما گرفته شود کمتر خواهد بود. این مزیت، یک مزیت دو طرفه است، افرادی که خانه اجاره می کنند نیز به واسطه این مزیت عالی می توانند فقط و فقط سراغ گزینه هایی بروند که بابت طبع شان است و دست کم از تصاویر خانه خوش شان آمده و یا با شرایط و مبلغ اجاره مشکلی ندارند.

مزایای اجاره به خارجی

اجاره خانه به خارجی ها مزایای پنهان و پیدایی دارد. این مزایا موجب شده تا بسیاری از صاحبخانه ها قید اجاره به شهروندان ایرانی را بزنند و منزل خود را به خارجی ها اجاره دهند. از مهمترین مزایای این اجاره نامه می توان به نرخ خوبی اشاره کرد که به عنوان اجاره در نظر گرفته می شود. 

این نرخ معمولا دست کم بیست درصد بیشتر از نرخ های متداولی است که برای شهروندان ایرانی در نظر گرفته می شود. به همین دلیل اجاره به خارجی می تواند برای صاحب خانه سودآوری بیشتری داشته باشد.

یکی از مهمترین مزایای این اجاره نامه نه فقط برای صاحبخانه بلکه برای فرد اجاره نشین، مبله بودن خانه است. صاحبخانه با اجاره خانه مبله دیگر نگرانی جابجایی اسباب و اثاثیه و زخمی شدن و آسیب دیدگی در و دیوارها را در جابجایی های مکرر نخواهد داشت و از طرفی افراد اجاره نشین نیز دغدغه و نگرانی بابت اجاره خانه ندارند. آن ها می توانند بدون اینکه نگران تامین لوازم خانه باشند، در خانه مستقر شوند.

مزایای اجاره به خارجی به دولت نیز اختصاص دارد. از آنجایی که اجاره نوعی وارد شدن ارز به کشور می باشد، می توان این موضوع را منتج به رونق اقتصادی دانست. در نتیجه این اجاره نامه می تواند باعث رونق اقتصادی در کشور و وارد شدن ارز و دلار شود.

قوانین اجاره به خارجی

اجاره به اتباع خارجی قوانین چندان پیچیده ای ندارد. در واقع چند مورد خاص و محدود وجود دارد که اگر رعایت شود می توان از معتبر بودن قرارداد و قانونی بودن آن اطمینان حاصل کرد. یکی از مهمترین قوانین این اجاره نامه این است که خانه باید به صورت مبله اجاره داده شود. مبله بودن خانه موضوع مهمی است که باید رعایت شود.

از دیگر این قوانین می توان به تمدید پذیر بودن آن اشاره کرد. قرارداد اجاره به خارجی تا 5 سال قابلیت تمدید دارد. از طرفی باید بگوییم که اجاره شامل پول پیش و ودیعه نمی شود بلکه مبلغ اجاره ای به عنوان اجاره کل مطرح می شود که باید در طی چند پیش پرداخت تسویه شود. داشتن مجوز از اداره کل امور اتباع خارجی استان توسط بنگاه املاکی و پروانه اقامت و پاسپورت قانونی توسط فرد خارجی از دیگر قوانین این اجاره نامه می باشد.

نمونه قرارداد اجاره به خارجی

اگر قصد اجاره دادن ملک و ساختمان خود به خارجی ها را دارید بد نیست قبل از این اقدام چند نمونه قرارداد اجاره به اتباع خارجی را بررسی کنید. در این قراردادها به نکات مهمی بر می خورید که می تواند برای شما کمک کننده باشد. 

If you want to rent apartment in Elahiyeh, You can connect with Tehran Offers.

به عنوان مثال می توانید مبلغ اجاره و بندهای قرارداد را چک کنید و اگر تصور می کنید که در قرارداد شما نیز باید برخی بندها ذکر شود، آن ها را لحاظ نمایید. به طور کلی بهتر است قبل از این اجاره نامه، حتما با وکلای خبره و افراد متخصص در این زمینه مشورت نمایید و چندین نمونه قرارداد اجاره به خارجی را بررسی کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر میتوانید با کارشناسان ما در تهران آفر در تماس باشید.

 • لطفا شماره تماس را با کد پیش شماره کشور وارد کنید
 • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Compare listings

Compare