اجاره خانه به دلار

اجاره خانه به دلار

برای جهت مشاوره تخصصی با شماره 09121257170 (رجایی) تماس بگیرید.

مالکینی محترمی که تجربه اجاره خانه به خارجی ها را ندارند، ذکر موارد زیر می تواند راه گشا باشد.

دریافت اجاره به دلار یا یورو

شما با اجاره مسکن خود به اتباع خارجی مقیم تهران، وجه اجاره را بصورت دلار یا یورو دریافت می نمایید. بنابراین اجاره بهای شما با تورم داخلی دلار و یورو در تهران رشد خواهد داشت و عملا در بلند مدت منفعت مالی قابل توجهی را خواهید داشت.

نحوه اجاره خانه به خارجی ها

مدل اجاره کردن مسکن توسط خارجی ها، با مدل رهن و اجاره مرسوم در ایران متفاوت است. با این توضیح که خارجی های  در اکثر مواقع، مبلغی را به عنوان ودیعه قرض الحسنه (رهن) پرداخت نمی کنند، و اجاره خالص را ( اجاره اعلامی شما + مبلغ تبدیلی رهن به اجاره) به شما پرداخت می نمایند.

مبله یا غیر مبله بودن مسکن

تقریبا 70 % خارجی های مقیم تهران، مسکن را بصورت مبله کامل (Fully Furnished) اجاره می کند. 30 % مابقی ملک را بصورت نیمه مبله، که به بیان دیگر فقط آشپزخانه به طور کامل مجهز می باشد اجاره می کنند. البته در مورد ویلا و پنت هوس اکثر مشتریان مبلمان خود را دارند.

شرایط پرداخت اجاره بها

شرایط پرداخت اجاره بها معمولا به صورت پیش پرداخت  (In Advance) می باشد. اجاره بها  به موجرین محترم معمولا به صورت نقدی (In Cash) یا بصورت واریز به حساب معرفی شده در خارج از کشور (Offshore bank accounts) پرداخت می شود. این اجاره با شرایط پرداخت (Terms of payments) مختلف به موجرین پرداخت می شود.

  1. 2 ماه پیش پرداخت
  2. 3 ماه پیش پرداخت
  3. 4 ماه پیش پرداخت
  4. 6 ماه پیش پرداخت
  5. 12 ماه پیش پرداخت

ذکر این نکته خالی از لطف نیست که شرایط پرداخت مستاجر خارجی معمولا در دست و اختیار خود وی نمی باشد و وابسته به سیاست عمومی سفارت خانه، شرکت و یا سازمانی هست که مستاجر در آنجا مشغول به کار است.

فرمت قرارداد

 فرمت قرارداد اجاره به خارجی به دو زبان معمولا فارسی-انگلیسی می باشد.

مناطق محبوب اجاره به خارجی

برترین مناطقی که خارجی های مقیم تهران به آن علاقه دارند شامل  الهیه، زعفرانیه، ولنجک، جردن، فرمانیه، شهرک غرب و….. می باشد. البته شما می توانید لیست کامل تری از این مناطق به همراه ملک های موجود را در سایت ما جستجو کنید.

Best Neighborhoods In Tehran To Rent An Apartment

داشتن مجوز برای اجاره به خارجی

اتباع خارجی مقیم در تهران، با داشتن پاسپورت امکان اجاره خانه به خارجی ها به صورت بلند مدت یا کوتاه مدت دارند.

سلیقه خارجی های مقیم تهران در مورد مبلمان و دیزاین آپارتمان

مبلمان: اکثر مشتریان اروپایی و آسایایی شرقی در بازار اجاره به خارجی، متمایل به اجاره کردن آپارتمان با مبلمان و دیزاین مدرن هستند. بنابراین مبلمان کلاسیک پرزرق و برق و آپارتمان های شلوغ مملو از فرش و وسایل غیر ضروری باب میل آن ها نمی باشد.

نور طبیعی در آپارتمان: اغلب مشتریان علاقه مند به آپارتمان های پر نور با دیوار های به رنگ  سفید و یا روشن به بدون کاغذ دیواری و زرق برق های اضافی هستند.

آشپزخانه: برخوردار بودن واحد از آشپزخانه ای مدرن بسیار در اجاره واحد به خارجی ها کمک کننده است. کابینت های به رنگ سفید، خاکستری و … بسیار بابب میل دیپلمات ها و خارجی های مقیم تهران است.

سرویس های بهداشتی: در مورد سرویس های بهداشتی، مشابه آشپزخانه، داشتن دیوتر های و کابینت هایی به رنگ سفید و یا روشن مطلوب است. در مورد نوع دستشویی، تقریبا همگی خارجی ها نیازی به توالت ایرانی ندارند و توالت فرنگی برای آن ها مناسب است. 

پرده: بر خلاف سلیقه مرسوم در ایران، اغلب خارجی های مقیم تهران تمایل به داشتن پرده های ساده به رنگ سفید و یا پرده های معروف به shade دارند و نیازی به خرید و نصب پرده های چند لایه با رنگ های تیره که عملا مانع ورود نور به واحد می شوند نیست. 

مشاعات: برخوردار بودن واحد از سونا،استخر، جکوزی، باشگاه ورزشی و یا روف گاردن بعضا تاثیر قابل ملاحظه ای در انتخاب مشتریان خارجی دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

موجرین گرامی که قصد اجاره مسکن خود، اعم از آپارتمان مبله ، آپارتمان نیمه مبله، ویلا، دفتر کار، مستقلات و پنت هوس را دارند، میتوانند با پر کردن فرم زیر، افتخار اجاره مسکن خود .را به تیم تهران آفر بدهند.

“اجاره خانه به دلار”؛ اغلب ما زمانی که چنین عنوانی به چشممان می خورد برق سه فاز از سرمان می پرد! بسیاری از افراد این روزها در پرداخت اجاره های ریالی نیز ناتوان شده اند، چه رسد به اجاره های دلاری؟ اما نگران نباشید. مبحث اجاره خانه به دلار مختص خارجی ها می باشد.

در واقع اجاره خانه به دلار، شامل اجاره خانه هایی می شود که قرار است به مهاجران و اتباع خارجی اجاره داده شوند. این افراد به دلیل آشنایی بیشتر با ارزهایی مانند دلار، ترجیح می دهند مبلغ اجاره را به دلار پرداخت کنند. 

If you want to rent apartment in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

در نتیجه صاحبخانه ها نیز از چنین فرصتی استفاده می کنند و آگهی اجاره خانه را با عنوان اجاره خانه به دلار مطرح می کنند. در نتیجه اتباع خارجی و مهاجران می توانند به راحتی آگهی هایی که مختص اجاره خانه به خارجی ها می باشد را شناسایی کنند.

اجاره خانه به دلار این روزها بسیار مرسوم شده است. دلیل این امر، مهاجرت بیشتر افراد خارجی به کشور برای کار و تحصیل می باشد. این روزها در همه جای دنیا مهاجرت به امری عادی تبدیل شده است. دیگر مانند گذشته نیست که افراد برای تصمیمی مانند مهاجرت سال ها و ماه ها منتظر بمانند. 

بسیاری از گردشگران، دانشجویان و افرادی که قصد راه اندازی کسب و کار و یا راه اندازی نمایندگی در کشورهای مختلف را دارند به راحتی مهاجرت می کنند. اجاره خانه به دلار برای این افراد می تواند گزینه مناسبی باشد. چرا که اغلب این افراد آشنایی بیشتری با ارزهای بین المللی دارند و شناخت چندان خوبی از ریال ایرانی ندارند.

اجاره خانه به دلار بیشتر در تهران بازار داغی دارد. هر چند که افراد خارجی می توانند در هر شهر و هر موقعیتی ساکن شوند با این تفاوت که نرخ مهاجرت به پایتخت بیشتر است. اجاره خانه به دلار معمولا شامل خانه های مبله می شود چرا که اغلب خارجی ها ترجیح می دهند در خانه های بله همراه با وسایل کامل زندگی ساکن شوند. بنابراین این خانه ها دارای امکانات خوبی هستند و می توانند مکان خوبی برای زندگی باشند.

If you want to rent short term apartment in Tehran, You can connect with Tehran Offers.

قیمت اجاره خانه به دلار

همانطور که از شواهد پیداست، اجاره خانه به دلار مبلغ بالایی را شامل می شود اما نه برای خارجی ها. از آنجایی که نوسانات شدیدی در بازار ارز و دلار رخ می دهد، قیمت اجاره خانه به دلار نیز دائما در حال تغییر می باشد. افرادی که خانه خود را به نرخ دلار اجاره می دهند، مبلغ اجاره خانه به دلار را مطابق با این نرخ تغییر می دهند چرا که بازار این روزها بسیار بی ثبات است.

با این حال قیمت اجاره خانه به دلار تابعی متاثر از پارامترهای مختلف می باشد. هر چند که این مبلغ برای شهروندان ساکن ایران مبلغ بسیار زیادی است اما برای افراد خارجی مبلغی نرمال محسوب می شود. این قیمت را می توان متاثر از موقعیت جغرافیایی خانه دانست. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره آپارتمان به خارجی ها کلیک کنید.

خانه هایی که در بالای شهر هستند و دسترسی به امکانات بیشتری دارند معمولا با قیمت بیشتری اجاره می روند. این خانه ها در مناطق خوش آب و هوای شهر قرار دارند و معمولا چشم اندازهای زیبایی رو به مناطق اطراف دارند. سکوت و آرامشی که در مناطق بالای شهر و مناطق خوش نشین موج می زند در کنار دسترسی های عالی به امکانات و بالا بودن سطح فرهنگ و کیفیت زندگی، موجب شده تا قیمت اجاره خانه به دلار در مناطق بالای شهر بیشتر باشد.

متراژ خانه موضوع مهم دیگری است که در قیمت اجاره خانه به دلار تاثیر گذار است. خانه هایی که دارای متراژ بیشتری هستند و بزرگتر می باشند با قیمت بیشتری اجاره داده می شوند. به عنوان مثال یک ویلا با امکاناتی مانند استخر و باغ و روف گاردن و باربیکیو و سالن بیلیارد و یا یک پنت هاوس در بالاترین طبقه از یک برج با اتاق خواب مستر و تراس دلباز دارای قیمت اجاره بیشتری نسبت به یک آپارتمان معمولی می باشد. در نتیجه هم امکانات داخل ساختمان و هم متراژ و ابعاد ساختمان تاثیر زیادی در قیمت اجاره خانه به دلار دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره خانه به خارجی ها کلیک کنید.

شماره طبقه، امکانات رفاهی داخل خانه، نورپردازی داخلی، تعداد اتاق ها، بهره مندی از سیستم های هوشمند، بهره مندی از اینترنت، تعداد خطوط تلفن، قدمت بنا، بهره مندی از آسانسور، بهره مندی از انباری و پارکینگ، مبله بودن خانه، امکانات آشپزخانه، ایمنی و امنیت خانه، بهره مندی از فضای سبز و نمای خانه همگی در قیمت اجاره خانه به دلار تاثیر گذار هستند. این قیمت معمولا برای خانه هایی که دارای ویوی بسیار خوبی هستند و بالکن های دلباز دارند بیشتر است.

اجاره خانه به دلار در تهران

اجاره خانه به دلار در تهران مرسوم تر از سایر شهرهای دیگر ایران می باشد. دلیل این موضوع مهاجرت بیشتر خارجی ها به پایتخت است. پایتخت ایران نه تنها مورد هدف شهروندان ایرانی برای زندگی و اقامت قرار دارد بلکه خارجی ها نیز ترجیح می دهند در ایران، در تهران ساکن شوند. 

در نتیجه نرخ اجاره خانه به دلار در تهران بیش از سایر شهرهای ایران می باشد. این موضوع باعث شده تا صاحب خانه های تهرانی به ویژه آن دسته از صاحبخانه هایی که دارای ملک هایی با موقعیت اکازیون هستند، خانه های خود را با نرخ های دلاری در معرض اجاره بگذارند.

اجاره خانه به دلار در تهران معمولا در مناطق بالای شهر صورت می پذیرد. افراد خارجی ترجیح می دهند در مناطقی با سکوت و آرامش بیشتر و ویوی زیباتر و هوای سالم تر ساکن شوند. دسترسی به امکانات در این مناطق نیز اغلب راحت تر است. 

برای کسب اطلاعات بیشتر درباره اجاره به خارجی کلیک کنید.

از طرفی بسیاری از سفارتخانه ها و کمپانی هایی که نیروهای خارجی در آن ها کار می کنند در مناطق خوب شهر تهران واقع شده اند. به همین دلیل اجاره خانه به دلار در تهران در این مناطق صورت می پذیرد چرا که نزدیک بودن محل زندگی به محل کار یکی از مهمترین پارامترها در انتخاب خانه می باشد.

بازار اجاره خانه به دلار در تهران، بازار چندان رقابتی نیست. بنابراین اگر قصد اجاره خانه به دلار در تهران را دارید، رقبای زیادی برای شما وجود ندارد. اجاره خانه به خارجی ها هر چند که مزایای زیادی دارد اما بسیاری از صاحبخانه ها ترجیح می دهند طرف حساب آن ها شهروندان ایرانی باشند. 

با این حال اگر به دنبال اجاره خانه به دلار در تهران هستید جای نگرانی نیست. تعداد این خانه ها به قدری هست که بتوانید به راحتی و با خیال آسوده بهترین خانه را مطابق با بودجه و شرایطی که دارید انتخاب کنید.

اجاره خانه به دلار آنلاین

برای اجاره خانه به دلار در تهران باید به دنبال خانه هایی در مناطق بالای شهر باشید اما اینطورها هم نیست که فقط در مناطق بالای شهر اجاره خانه به دلار مرسوم باشد. با این حال خانه هایی که به نرخ دلار اجاره داده می شوند اغلب در مناطق بالای شهر تجمع کرده اند. اما به دلیل وسعتی که تهران دارد، بازدید از تمام این خانه ها برای یافتن بهترین خانه ممکن نیست. 

بسیاری از خانه هایی که در دسته اجاره خانه به دلار قرار دارند از نوع ویلا هستند، برخی پنت هاوس می باشند و برخی ملک های آپارتمانی هستند. با این حال اغلب این خانه ها از نوع لاکچری با امکانات عالی هستند.

برای افرادی که قصد اجاره خانه به دلار را دارند، بهره مندی از امکانات عالی یک پیش شرط بسیار مهم است. در اجاره خانه به دلار آنلاین می توان تمامی امکانات خانه را مورد بررسی قرار داد بدون اینکه نیاز باشد تا به صورت حضوری به خانه ها سر زد. چرا که اغلب صاحبخانه ها شرایط اجاره خانه به دلار را در آگهی های آنلاین خود در وبسایت ها اعلام می کنند.

از خوبی های اجاره خانه به دلار آنلاین این است که افراد مایل به اجاره خانه می توانند بدون اینکه وقت و انرژی خود را در شهر تلف کنند و به بنگاه های مختلف سر بزنند تا در نهایت مورد دلخواه شان را پیدا کنند، می توانند با بررسی موارد اجاره خانه به دلار در سایت های معتبر همه چیز مانند امکانات خانه، عکس ها، مبلغ اجاره و شرایط صاحبخانه را بررسی کنند و در صورت تمایل برای اجاره خانه اقدام نمایند.

بسیار مهم است که آگهی اجاره خانه به دلار آنلاین در وبسایت های معتبر به ثبت رسیده باشد. این روزها بازار فریبکاران داغ است و متقلبان در پی راهی برای سرکیسه کردن افراد ساده هستند. در نتیجه به هر آگهی که در فضای مجازی رویت می کنید اعتماد نکنید. بسیاری از آگهی هایی که در مورد اجاره خانه به دلار به ثبت میرسند تقلبی هستند. تنها آن دسته از آگهی هایی اصالت دارند که در وبسایت های معتبر ثبت شده اند.

If you want to rent apartment in Farmanieh, You can connect with Tehran Offers.

وبسایت تهران آفر یکی از قوی ترین و معتبرترین وبسایت های اجاره خانه به دلار آنلاین می باشد. شما می توانید برای بررسی انواع آگهی ها در این زمینه به این وب سایت مراجعه کنید و یا برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره با کارشناسان ما در این مجموعه تماس حاصل نمایید.

مزایای اجاره خانه به دلار

اجاره خانه به دلار مزایای زیادی به همراه دارد. این مزایا هم برای فرا اجاره دهنده یعنی صاحبخانه می باشد و هم برای افرادی که قصد اجاره خانه دارند. حتی می توان مزایای اجاره خانه به دلار را شامل مزایایی دانست که به اقتصاد کشور مربوط می شود.

از مهمترین مزایای اجاره خانه به دلار برای صاحبخانه ها در این است که می توانند ملک خود را به مبلغ بسیار خوبی اجاره دهند. اجاره خانه به دلار بی شک سودآوری بیشتری نسبت به نرخ های ریالی دارد. به ویژه اگر خانه در بالای شهر و مناطق خوب شهر باشد. در نتیجه می توان با این اقدام، مبلغ اجاره بیشتری به نرخ ریال دریافت کرد.

از دیگر مزایای اجاره خانه به دلار این است که اجاره خانه به دلار مانند اجاره خانه به شهروندان ایرانی نیست که مبلغ اجاره ماهانه دریافت شود و پول ودیعه در میان باشد. افرادی که به دلار خانه اجاره می کنند معمولا کل مبلغ اجاره را در طی چند پیش قسط در بازه های زمانی شش ماهه پرداخت می کنند. این موضوع به صاحبخانه این امکان را می دهد تا اگر قصد سرمایه گذاری دلاری در پروژه ای را دارد بتوانید به راحتی با مبلغ بالایی که از مستاجر می گیرد این اقدام را انجام دهد.

از مزایای اجاره خانه به دلار برای افرادی که چنین خانه هایی اجاره می کنند می توان به مبله بودن خانه اشاره کرد. خانه هایی که دلاری اجاره داده می شوند اغلب مبله هستند و فول امکانات می باشند. بنابراین مستاجران نیازی به آوردن اسباب و اثاثیه ندارند و می توانند به راحتی اسباب کشی کنند از طرفی برای صاحبخانه هم یک پوئن مثبت است چرا که در طی تردد و اسباب کشی های دائم، خانه آسیب نخواهد دید.

اجاره خانه به دلار می تواند مزایای اقتصادی برای کشور داشته باشد. با اجاره خانه به دلار آن هم به خارجی ها می توان نرخ ورود ارز به کشور را بالا برد که به نوعی منجر به رشد اقتصادی می شود.

قوانین اجاره خانه به دلار

اگر قصد اجاره خانه به دلار را دارید باید قوانین آن را بدانید. یکی از مهمترین قوانین اجاره خانه به دلار، دارا بودن مجوزهای قانونی است. بهره مندی از مجوز قانونی اداره کل امور اتباع خارجی استان یکی از مهمترین این قوانین می باشد. بنگاه هایی که در زمینه اجاره خانه به دلار فعال هستند و خانه به خارجی ها اجاره می دهند باید این مجوز را داشته باشند. 

از طرفی لازم است که افراد خارجی نیز پروانه اقامت خود را ارائه دهند و مدارک قانونی مانند پاسپورت و ویزا داشته باشند. در دست داشتن مدارک قانونی برای اجاره خانه به دلار اهمیت زیادی دارد. از دیگر قوانین اجاره خانه به دلار می توان به مبله بودن خانه و پرداخت مبلغ اجاره در طی چند پیش قسط بدون ودیعه اشاره کرد.

نمونه قرارداد اجاره خانه به دلار

اگر قصد دارید اقدام به اجاره خانه به دلار نمایید باید بدانید که ریسک بزرگی قرار است انجام دهید چرا که این اقدام در ایران چندان مرسوم نیست و به احتمال بسیار زیاد طرف قرارداد شما یک فرد خارجی است. این موضوع برای افرادی خارجی  کسانی که قصد اجاره خانه به دلار دارند نیز صادق است. برای آگاه شدن از شرایط اجاره خانه به دلار بد نیست که طرفیت چندین نمونه قرارداد اجاره خانه به دلار را بررسی کنند.

If you want to rent apartment in Zaferanieh, You can connect with Tehran Offers.

در نمونه قرارداد اجاره خانه به دلار، نکات مهمی مانند شرایط فسخ قرارداد، شرایط اجاره خانه، مبلغ اجاره، تعداد قسط بندی های پرداخت اجاره و سایر نکات آورده می شود. بهره مندی از تجربیات یک وکیل یا کارشناس خبره می تواند در این زمینه راهگشا باشد. شما می توانید برای کسب مشاوره در این زمینه با کارشناسان ما در تهران آفر تماس حاصل نمایید.

  • لطفا شماره تماس را با کد پیش شماره کشور وارد کنید
  • This field is for validation purposes and should be left unchanged.

Compare listings

Compare